Всеволод Толстушко перейшов з Угорщини в Польщу

29-річний оборонець збірної України Всеволод Толстушко перейшов з угорського «Дунайвароша» в польський «Сянок».

Толстушко – киянин і вихованець школи «Сокола». Дорослу кар’єру він розпочинав у рідному клубі, провівши за «Сокіл» в 2011-2013 роках 50 матчів (4 голи + 4 передачі) і допоміг киянам здобути срібні нагороди національного чемпіонату-2012/2013.

Також Всеволод виступав у першості України за «Вінницьких Гайдамаків», «Донбас» і «Галицьких Левів». З донеччанами Толстушко двічі став чемпіоном країни (2016, 2017). За підсумками сезону-2015/2016 Всеволод з 45-ма передачами став найкращим асистентом турніру серед оборонців.

Левова частка кар’єри Толстушка в Україні минула в складі «Кременчука». За команду Олександра Савицького Всеволод грав з 2018-го по лютий 2022-го, став з «Кременчуком» чемпіоном України-2020, двічі здобував срібні і двічі бронзові медалі. За підсумками сезону-2018/2019 Толстушко був визнаний найкращим оборонцем України. Загалом за «Кременчук» Всеволод провів 188 матчів, у яких закинув 32 шайби і віддав 67 передач.

Легіонерський досвід Всеволода теж доволі різнобарвний, хоча й нетривалий. Ще до війни, у сезоні-2013/2014 він виступав у Молодіжній хокейній лізі рф за «Дімітров». Сезон-2014/2015 Толстушко провів у чемпіонаті Франції за «Кан». Влітку 2018-го оборонець додав своїй кар’єрі присмаку екзотики, повиступавши в Новій Зеландії за «Кантенбері Ред Девілз».

У «Дунайварош» Всеволод перейшов цьогоріч восени і провів в угорській Ерстелізі вісім матчів, у яких відзначився одним асистом. Розкритися в сусідній країні сповна нашому оборонцеві завадила травма, через яку він випав з обойми майже на місць. Власне, через те Толстушко не виходив на лід, хоча й був у заявці збірної України під час Меморіалу Томаша Шаркозі в Будапешті.

Взагалі ж збірні України різних вікових категорій Всеволод запрошувався з 2009 року. Він грав на двох чемпіонатах світу U18 у другому дивізіоні, на двох світових першостях U20 у дивізіонах 2А і 1В. З 2015 року Всеволод постійно викликається до лав національної збірної України, за яку він грав на п’яти чемпіонатах світу і в двох олімпійських відборах. У 2016-му Толстушко допоміг національній збірній вийти в дивізіон 1А чемпіонату світу.

Всеволод уже дебютував за «Сянок» у матчі, в якому його нова команда вчора перемогла 4:2 «Заґлембе» з Сосновця. Він грав у четвертій парі оборонців з 19-річним поляком Марлоном Вробелем. Також за «Сянок» з початку сезону виступає інший вихованець київського «Сокола», 27-річний оборонець Владислав Лисенко. Проти «Заґлембе» він грав у першій парі оборонців. А загалом у сезоні Влад у 20-ти матчах польської Екстракляси закинув 2 шайби і віддав 4 передачі.

Зауважимо, що в складі «Заґлембе» асистом відзначився ще один український захисник Віталій Андрейків, а нападник Микита Буценко закинув одну із шайб. Для Андрейків ця передача стала 9-м (1+8) очком у сезоні. Буценко в 22-х матчах закинув уже 6 шайб і віддав 3 асисти. Крім того, в складі команди з Сосновця 21-й матч у сезоні відіграв ще один наш форвард Дмитро Даниленко. Також за «Заґлембе» віднедавна виступає екс-нападник «Сокола» Алєксандр Павленко. До того він виступав саме в «Сяноку».

«Сянок» у регулярному чемпіонаті Польщі зараз має 26 очок і посідає шосте місце, «Заґлембе» – 22 і сьоме.

Вас може зацікавити