Україна поступається Угорщині і боротиметься за виживання в матчі проти Японії

Національна збірна команда України у своєму четвертому матчі проти Угорщини зазнала прикрої поразки з рахунком 2:4. Післязавтра підопічні Олександра Годинюка проведуть вирішальний матч на турнірі проти Японії.

Україна – Угорщина – 2:4 (0:0; 2:1; 0:3)

23 квітня 2015 року, 17:30. «Арена Краков»

Судді: М. Лінде (Швеція), В. Трілар (Словенія), Р. Йенсен (Данія), В. Мощинскі (Польща)

Україна: Захарченко (до 59:23). Кугут – Побєдоносцев, Наваренко – Алексюк, Ладигін – Скрипець, Рябенко. Міхнов – Гніденко – Благий, Захаров – Бондарєв – Лялька, Гаврик – Кузьмик – Німенко, Доніка – Заблудовський – Петранговський.

Угорщина: Райна. Меткалфе – Сіраньї, Гож – М. Ваш, Орбан – Пожгай, Кісс. Когер – Сарауер – Шофрон, Шебок – Харі – Бенем, Ковач – Я. Ваш – Ердей, Магоші – Надь – Бенк, Вінче.

Голи: 1:0. Благий (Міхнов, Кугут, 24:36 – більш.), 2:0. Гніденко (Міхнов, Благий, 34:19), 2:1. Сарауер (Бенем, Гож, 36:44), 2:2. Когер (Сарауер, Харі, 51:26 – більш.), 2:3. Сарауер (Когер, Шофрон, 56:05). 2:4. Шофрон (Кісс, 57:15 – менш.)

Штраф: 6 – 8

Кидки: 17 – 32

Після перемоги Японії над Італією стало зрозуміло, що саме між японцями та українцями у очному протистоянні визначиться команда, що залишить групу А першого дивізіону. Результат матчу проти команди Угорщина для синьо-жовтих мав серйозне значення, адже на той момент різниця між нашою командою та Японією складала 2 пункти.

Ускладнювалося завдання нашої команди відсутністю у заявці на гру через отриману травму нападаючого Сергія Варламова. Власно й до Кракова головний ветеран збірної їхав з ушкодженням.

В угорської команди завдання дещо інші: підопічні Ріка Черномаза продовжують боротьбу за підвищення в класі, тому втрата очок для угорців може нести роковий характер. В угорців та поляків все теж вирішуватиметься в заключному матчі, проте такі моменти як необхідність перемоги навіть не в основний час можуть мати вирішальне значення.

Не дивно, що стартовий період команди провели дуже обережно. А ось у другій 20-хвилинці глядачі нарешті побачили закинуті шайби. Спочатку Роман Благий реалізував більшість, а потім наша стартова ланка розіграла блискучу комбінацію, крапку в якій поставив Артем Гніденко. Дуже швидко угорцям вдалося одну шайбу сквитати. Роман Благий за 25 секунд до другої перерви мав прекрасну можливість збільшити перевагу команди Годинюка, проте нашому нападаючому не вдалося переграти Міклоша Райну при виході віч-на-віч.

Заключну 20-хвилинку наша команда грала здебільшого другим номером, нейтралізуючи атаки суперника. Проблеми у синьо-жовтих почалися в середині періоду, коли порушення правил з боку Благого та Наваренка залишили нашу команду втрьох. Не скористатися таким подарунком долі угорці не могли.

Ближче до завершення основного часу гри наші суперники вийшли вперед: Когер протягнув шайбу від своєї зони і прострілив на п’ятак, де наші захисники залишили без нагляду Ендрю Сарауера.

А далі відбулися дві ключові події у матчі. Френк Бенем порушив правила, а наша команда швидко реалізувала зайвого. Втім після тривалих переглядів Рето Бертолотті зовні цілком легальну шайбу Артема Гніденка не зарахував. Продовження моменту було ще гіршим: угорці виграли вкидання, організували контратаку та закинули четверту шайбу.

Прикра поразка, яка втім не стає для нашої збірної роковою.

***

В іншому матчі ігрового дня команда Японії перемогла Італію з рахунком 3:2. Для збереження прописки в Дивізіоні ІА японцям достатньо набрати в поєдинку проти нашої команди 1 очко. Нам же необхідна лише перемога в основний час.