Студентська збірна команда України вирушила на зимову Універсіаду

Сьогодні о 10:40 студентська збірна команда України з хокею літаком вирушила до Італії, де візьме участь у зимовій Універсіаді 2013 року.

Турнір відбудеться з 10 по 21 грудня 2013 року. Наша команда потрапила до групи С, де її суперниками будуть студенти з Канади, Казахстану та Японії. Всього участь у змаганні братимуть 12 команд.

Цей виступ українських студентів на Універсіадах буде п’ятим в історії України. 1999 року в Попраді (Словаччина) Україна здобула золоті нагороди змагань. 2001 року в польському Закопане українська команда здобула бронзові нагороди. 2003 року в італійському Тарвізіо українці не змогли потрапити до півфіналу, посівши у підсумку п’яте місце. 2005 року українці востаннє виступали на Універсіаді. В австрійському Іннсбруку наша команда посіла загальнокомандне десяте місце.


Президент Федерації хокею України Анатолій Брезвін прокоментував участь студентської збірної команди України в Універсіаді-2013.

– Вперше за вісім років українська хокейна команда буде змагатися на зимовій Універсіаді. Були вирішені всі проблемні організаційні та фінансові питання для того аби українські студенти виступили в Італії. Так як основну студентської збірної складають гравці, що виступають у національному чемпіонаті, Федерація хокею України за погодженням з клубами внесла зміни до календаря чемпіонату, зробивши паузу у внутрішніх змаганнях.

На який результат ми можемо розраховувати?

– Звісно нам усім хочеться повторення 1999 року, коли команда під орудою Олександра Сеуканда виграла золоті нагороди. Повторити той успіх буде складно, але поборотися за один із комплектів нагород нашим хокеїстам цілком до снаги.


Перед вильотом до Італії ми поспілкувались із головним тренером нашої команди Сергієм Лубніним.

Перед початком турніру команда не збиралася разом. Як цей факт може позначитися на виступах українських студенів?

– Більшість гравців команди ще в суботу виходили на лід в матчах чемпіонату України. У всіх виконавців є стабільна ігрова практика. Основу збірної складають представники трьох клубів – «Сокола», «Білого Барсу» та «Компаньйону». Вони виступають там в одних ланках. А ігрові зв’язки можна награти вже в Італії.

Які завдання стоять перед командою?

– Для початку потрібно вийти з групи. А потім будемо вирішувати нові завдання.

Хто з команд-суперниць є нашими головними конкурентами за вихід із групи?

– В першу чергу це команда Казахстану. Казахстанці завжди дуже серйозно ставились до подібних змагань, перед командою завжди ставляться найвищі завдання. Про команди Канади та Японії нічого наразі сказати не можу. Але Канада – це Канада. Студентська збірна цієї країни не може бути слабкою апріорі. Японія для нас команда-загадка. Але завтра Канада та Японія гратимуть між собою і в нас буде можливість переглянути ці команди в справі.

Хто буде капітаном нашої команди?

– Ми поки що не визначились із цим. Я всіх гравців добре знаю, але ми ще подивимось за їх фізичним та психологічним станом і визначимось із капітаном вже в Італії.

 

Склад студентської збірної команди України:

Воротарі: Євген Напненко, Андрій Безхлібний (обидва – «Білий Барс»)

Захисники: Руслан Свиридов, Андрій Татаренко (обидва – «Компаньйон-Нафтогаз»), Володимир Алексюк, Костянтин Шарапов (обидва – «Білий Барс»), Павло Акімов («Сокіл»), Артем Євсейчик (ХК «Кременчук»), Денис Хонін («Дженералз»).

Нападаючі: Віталій Кириченко, Валентин Алексюк, Дмитро Німенко (всі – «Компаньйон-Нафтогаз»), Іван Савченко, Нікіта Буценко, Дмитро Демянюк, Сергій Бабинець (всі – «Білий Барс»), Євгеній Лиманський, Олексій Войцеховський, Олег Задоєнко, Дмитро Ісаєнко, Євген Секірко та Єгор Безуглий (всі – «Сокіл»).

Головний тренер: Сергій Лубнін

 

Календар матчів студентської збірної команди України в групі С:

12 грудня
Україна – Казахстан

13 грудня
Канада – Україна

16 грудня
Україна – Японія


Вас може зацікавити