«Компаньйон-Нафтогаз» – чемпіон України з хокею!

11 березня на льоду столичного спорткомплексу «АТЕК» відбувся п’ятий матч фінальної серії ХХІІ чемпіонату України з хокею. І «Компаньйон» і «Білий Барс» своїм найвищим досягненням мали срібні медалі. Тож переможець цього поєдинку вперше у своїй історії здобув би чемпіонський титул.

Перші два матчі серії завершились перемогами «нафтогазівців», потім на своєму льоду двічі тріумфували «барси». Фактор свого майданчика знову зіграв вирішальну роль при визначенні переможця гри вже у п’ятому матчі.

Не можна не сказати окремого слова про вболівальників, адже сьогодні на арені «АТЕК» було встановлено рекорд відвідуваності самої арени та всього чемпіонату. 400 вболівальників приїхали до Києва з Білої Церкви. Стоячі місця у проходах розцінювалися ледь не на вагу ВІП-ложі. Однією фразою – на арені «АТЕК» було свято великого хокею.

Традиційно «Компаньйон» на своєму майданчику дуже сильно проводить перший період. Таку було і цього разу. Вже на шостій хвилині матчу Євген Напненко не врятував свою команду, пропустивши необов’язкову шайбу від Валентина Алексюка.

У «барсів» була феноменальна нагода аби встановити паритет у грі. Проте у цій ситуації голкіпер господарів Сергій Зав’ялов в останній момент ключкою зняв шайбу з лінії воріт. Гості були настільки розчаровані своєю невдачею, що пропустили рокову контратаку на свої ворота. Кирило Катрич та Сергій Черненко зробили усе, щоб Віталій Литвиненко закидав у порожні ворота.

Ще до завершення першого періоду господарі льоду могли розставити усі крапки над «і». Роман Сальников витримав мхатівську паузу, віддав передачу на вільного Артема Гніденка, який перебував перед порожніми воротами суперника. Але в останній момент шайба стрибнула перед «вісімкою» киян і Артем не влучив по снаряду.

У другому періоді глядачі не стали свідками ані закинутих шайб, ані великої кількості моментів для взяття воріт. Інтрига у матчі відродилася з новою силою у середині третього періоду, коли Сергій Бабинець прострілив на ніким не прикритого Яніса Страупе і латвійський форвард з двох спроб переграв Сергія Зав’ялова. Але більше реальних загроз воротам господарів глядачі так і не побачили. Навіть зняття голкіпера за півхвилини до кінця матчу не врятувало гостей. Фінальну сирену господарі зустріли у зоні суперника. «Компаньйон-Нафтогаз» – чемпіон України з хокею!

А далі були традиційні для таких матчів вшанування найкращих гравців чемпіонату, роздача нагород усім призерам змагання, вручення чемпіонського кубку Роману Сальникову, смуток переможених та радість переможців.

«Оголошую ХХІІ чемпіонат України з хокею завершеним», – оголосив наостанок президент Федерації хокею України Анатолій Брезвін. Ще під одним чемпіонатом підведено риску. Коли згаснуть пристрасті розпочнеться робота над новим – вже ХХІІІ чемпіонатом України.

Але це буде потім. А зараз чемпіон святкує!

«Компаньйон-Нафтогаз» – «Білий Барс» – 2:1 (2:0; 0:0; 0:1)

11 березня 2014 року, 18:10. СК «АТЕК», 1000 глядачів

Судді: М. Урда, А. Корепанов, А. Бакуменко

Білий Барс: Напненко (до 59:29). Апеліс – Кугут, Вол. Алексюк – Балакун, Толкунов – Караульщук. Демянюк – Буценко – Яковенко, Бабинець – Страупе – Міхейонок, Безщасний – Бондарєв – Пастух, Савченко – Куцевич – Хворостініньш.

Компаньйон-Нафтогаз: Зав’ялов. Свиридов – Ємельяненко, Катрич – Ден. Ісаєнко, Р. Борисенко – Татаренко. Харченко – С. Черненко – Литвиненко, Сальников – Гніденко – Слюсар, П. Борисенко – Курілін – Гаврилюк, О. Благой – Вал. Алексюк – Німенко.

Голи: 1:0. Вал. Алексюк (Ден. Ісаєнко, Німенко, 5:42), 2:0. Литвиненко (С. Черненко, Катрич, 9:30), 2:1. Страупе (Бабинець, 50:12).

Штраф: 33 – 24

Кидки: 18 26

Вкидання: 26 – 28

Гольові моменти: 11 – 14

Прокидання шайби: 4 – 6

Рахунок серії: 3:2


Вас може зацікавити