Живчик Кирющенков допоміг «Дніпру» здолати лідера УХЛ

Видовищний поєдинок у Києві завершився несподіваним результатом: херсонський «Дніпро» завдав гостьової поразки беззаперечному лідеру Української хокейної ліги та перервав вражаючу серію «Сокола», яка нараховувала 17 матчів поспіль…

«Сокіл» (Київ) – «Дніпро» (Херсон) – 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)

Шайби: 1:0 – Павленко (Смірнов), 01:31. 1:1 – Кирющенков (Бондаренко, Ратушний), 3:53. 1:2 – Бондаренко (Ратушний, Кирющенков, – більш.), 20:56. 1:3 – Попов (Колобов, Сергєєв), 37:33, 2:3 – Кузьменко (Рубан, Павленко, – більш.), 43:59. 2:4 – Кирющенков (Горечишніков), 53:16. 3:4 – Павленко (Кузьменко, Рубан), 59:33.

«Сокіл»: Славінскис-Репє (Кубрицький, 20:56; 59:25-59:33, 59:40 – п.в.); Герцик – Мажуга, Лєтов – Рибалко, Сушков – Алексєєв, Сисак – Ступак; Єлісєєнко – Фадєєв – Німенко, Рубан – Кузьменко – Андрущенко, Благий – Смірнов – Павленко, Гончаренко – М.Сімчук – Дан.Давидов. Тренер – Олег Шафаренко

“Дніпро”: Захарченко; Горечишніков – Саврицький, Павлов – Ратушний, Панков – Голубич, Будько; Колобов – Сергєєв – Попов, Кирющенков – Хамматов – Бондаренко, Дворник – Бандуркін – Тищенко, Булах. Тренер – Віктор Богатирьов.

Кидки: 38 (11+12+15) – 22 (6+13+3).
Штраф: 12 (4+6+2) – 8 (2+4+2).

18 лютого. Київ. Спорткомплекс АТЕК.

Лідер чемпіонату “Сокіл” взяв заслужену паузу. Програвши у Херсоні «Дніпру» 4 грудня (1:2), столична команда видала у відповідь чергу з 17-ти перемог поспіль (з урахуванням січневих зустрічей у Кубку України), а сьогодні вражаюча серія «біло-синіх» обірвалася… знову у поєдинку із херсонцями. Коло закільцювалося.

А починалося все для «Сокола» дуже перспективо: Олександр Павленко далеким кидком з розвороту застав Едуарда Захарченка зненацька і закинув свою 22 шайбу в сезоні, наблизившись за цим показником до головного бомбардира киян – Андрія Рубана (23 голи). Але гості не здригнулися, продовжили витримувати темп і гостро відповідати. В одній з таких відповідей Віталій Кирющенков «включив» свою швидкість і, опинившись тет-а-тет із Марком Сілавнієксом, легко відновив баланс у результаті. 1:1.

Перший період так і завершився внічию, а після перерви настав час лише гостей. Спочатку «Дніпро» вийшов уперед після влучного кидка Кирила Бондаренка у ближню «дев’ятку», після чого латвійський воротар завершив гру, поступившись місцем на останньому рубежі Дмитру Кубрицькому. А під завісу 20-хвилинки херсонці змусили капітулювати і іншого воротаря киян зусиллями Платона Попова – 3:1.

Не сказати, що «Сокіл» виглядав аморфно, часом «вибухаючи» біля воріт суперника, але дуже солідно і спокійно дотримувався свого плану «Дніпро». До того ж, куражний матч удався у воротах екс-голкіперу збірної України Едуарду Захарченку (35 сейвів). У третьому періоді господарі додали в русі, втоми від третьої гри за чотири дні начебто і не відчувалося, але киян знову підловив у контрвідриві усюдисущий живчик Кирющенков. Наприкінці Олег Шафаренко пішов ва-банк, замінивши воротаря на польового гравця, але відіграти фору у дві шайби менше, ніж за 40 секунд, виявилося складною місією.