За крок до титулу. «Сокіл» вдруге переміг «Кременчук» у фіналі

«Сокіл» виграв перший домашній матч фінальної серії плей-оф 31-го чемпіонату України і повів у серії 2:1.

«Сокіл» – «Кременчук» – 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Рахунок у серії – 2:1

Шайби: 1:0 – Жеребко (Вал. Алексюк), 02:28. 1:1 – Ігнатенко (Кривошапкін), 12:19. 1:2 – Лялька (Кривошапкін, Варава, – більш.), 31:35. 2:2 – Куцевич, 40:35. 3:2 – Говорушко (Слюсар, Полоницький), 41:28. 4:2 – Куцевич (Благий, – п.в.), 59:26

«Сокіл»: Дьяченко; Євсейчик – Бондарєв, Благий – Куцевич – Янішевський; Сисак – Толстушко, Чердак – Мазур – Бабинець; Полоницький – Горлушко, Говорушко – Качан – Слюсар; Гайдук, Жеребко – Вал. Алексюк – Костромітін; Утукін. Тренер – Костянтин Сімчук; асистенти – Артем Бондарєв, В’ячеслав Тимченко

«Кременчук»: Кучер; Матвієнко – Варава, Лялька – Кривошапкін – Абаджян; Ігнатенко – Кругляков, Тимченко – Середницький – Брага; Максименко – Материкін, Андрющенко – Федоров – Сеник; Глухов, Т. Савицький – Гніденко – Кривенко. Тренер – Олександр Савицький; асистент – Дмитро Сумець

27 березня. Київ. Палац спорту. Без глядачів

Якщо «Сокіл» вийшов на нинішній матч абсолютно в тих же поєднаннях, що й на два попередніх, то тренер «Кременчука» знову трохи змінив склади ланок. По-перше, повернувся в обойму, відбувши дискваліфікацію, центрфорвард першої ланки Гліб Кривошапкін. По-друге, не зміг взяти участі в матчі досвідчений оборонець Денис Ісаєнко. Замість нього в першій парі оборонців поряд із Філіпом Матвієнком з’явився Гліб Варава.

Матч почався для «Сокола» надзвичайно вдало: уже на третій хвилині гравці четвертої ланки господарів провели контратаку, Валентин Алексюк віддав на Максима Жеребка, а той влучно пробив у кут воріт Кирила Кучера. Для 17-річного нападника це перший гол в плей-оф у професійній кар’єрі.

Перших півперіоду гра «Соколу» відверто давалася. Господарі володіли перевагою і мали ще мінімум дві нагоди, щоб збільшити перевагу. Та замість того кияни отримали гол у свої ворота. Команді Олександра Савицького вдалося розіграти красиву комбінацію, яку завершив оборонець Дмитро Ігнатенко.

Поновити свою перевагу «Сокіл» міг на старті другого періоду. Однак Владислав Куцевич, вибігши один в нуль з Кучером і вже хитнувши воротаря, вирішив не кидати відразу, а об’їжджати ворота. І помилився. Нагода була втрачена. Ще один гарний шанс втратив Сергій Бабинець. Але загалом другий період виявився для господарів провальним. Хокеїсти» «Сокола» заробили шість штрафних хвилин, одного разу грали в подвійній меншості. І саме тоді, коли четвертий хокеїст ледь з’явився на льоду, Віталій Лялька вивів «Кременчук» уперед.

Вирішальним і переломним у зустрічі став старт заключного періоду. За перших півтори хвилини кияни провели дві шайби і перевернули гру. Спершу взяв гру на себе і, вийшовши на ворота справа, вразив дальній кут Куцевич, а невдовзі після того «з м’ясом» заштовхав шайбу у ворота Євген Говорушко.

Як виявилося, ця шайба виявилася в матчі переможною. «Сокіл» знову, як і в другому поєдинку серії, вміло засушив гру, а закріпив перемогу голом у порожні ворота, який провів той же Куцевич. Після матчу Владислав отримав приз найкращого гравця матчу від мережі магазинів спортивного одягу «Марафон».

Четверта гра серії відбудеться завтра, 28 березня, о 18:00.