Вінець «Hockey Can’t Stop Tour»: українці перемагають на арені «Вінніпеґ Джетс»

Студентська збірна України завершила «Hockey Can’t Stop Tour» перемогою над командою Університету Манітоби, котра посідає шосте місце в Західній конференції університетського чемпіонату Канади. Ця подія запам’ятається її учасникам надовго, адже звитягу наші хокеїсти під керівництвом тренера Вадима Шахрайчука здобули на льоду «Canada Life Centre», домашньої арени клубу Національної хокейної ліги «Вінніпеґ Джетс», за присутності понад десяти тисяч глядачів. Мабуть, не буде помилкою сказати, що жоден із представників української команди за такої аудиторії ще не грав.

«Манітоба Бізонс» (Канада) – студентська збірна України – 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)

Шайби: 0:1 – М. Сімчук (Целогородцев), 04:41. 0:2 – Панченко (Матусевич), 21:06. 0:3 – Кривошапкін (Бородай), 29:23. 0:4 – Матусевич (Матейченко, Ратушний, – більш.), 38:23. 1:4 – Сколескі (Кін), 44:02. 1:5 – М. Сімчук (Кривошапкін), 46:37

«Бізонс»: Гаврилюк (Мьорфі, 20:00; Гаркнес, 40:00); Гартьє – Дик, Гукер – Сколескі – Остір; Ґоттфрід – Тот, Кін – Тіссен – Велосо; Патрік – Малчук, Кінґ – Бегун – Басараб; Стюарт, Аптаґон – Суттер – Февкс. Тренер – Майк Сірант

Україна: Кубрицький (Дьяченко, 40:00); Гребеник – Григор’єв, Бородай – Мазур – Целогородцев; Ратушний – Матусевич, Кривошапкін – М. Сімчук – Матейченко; Варава – Сисак, Панченко – Ружніков – Грабовецький; Зінченко – Ступак – Чіканцев. Тренер – Вадим Шахрайчук; асистенти – Костянтин Сімчук, Дмитро Христич

Кидки: 29 (8 + 8 + 13) – 34 (9 + 14 + 11)

Штраф: 8 (2 + 4 + 2) – 2 (0 + 0 + 2)

9 січня. Вінніпеґ. Canada Life Centre

Напередодні цього поєдинку в обоймі у Шахрайчука з’явився один новачок – нападник Артем Матейченко, який виступає в NCAA за коледж Мангеттенвіля. Хокеїстові, який у 2018-му був капітаном юнацької збірної України на домашньому переможному чемпіонаті світу в дивізіоні 1В, тренер відразу відвів місце в одній із ударних ланок, в трійці з Михайлом Сімчуком і Глібом Кривошапкіним. До слова, Гліб теж був у тій команді, яка п’ять років тому здобувала перемогу в Києві.

Саме ця нова ланка організувала першу шайбу в зустрічі, коли Росса Гаврилюка на добиванні переграв Сімчук. Та й загалом у першому періоді українці дивилися значно привабливіше і навіть провели другий гол. Проте його рефері скасував, оскільки Назар Ружніков добив шайбу у ворота ногою.

Зрештою, досхочу українці назабивалися в другому періоді. Почалося все зі швидкої шайби могутнім кидком сходу від Ярослава Панченка. Трохи згодом, перехопивши в суперника шайбу на його половині біля борту, один в нуль Кривошапкіна вивів Денис Бородай. Гліб із новим голкіпером «бізонів» Бреттом Мьорфі розібрався майстерно. А незадовго до перерви в більшості відзначився, підкоригувавши шайбу у ворота після кидка Євгена Ратушного, Денис Матусевич – 4:0!

Головною інтригою заключного періоду був можливий шат-аут для нашого голкіпера. Але тренери вирішили замінити Дмитра Кубрицького і дати змогу відіграти заключну 20-хвилинку Богданові Дьяченку. Богдан врешті пропустив, однак більше засмутив не цей гол, який змінити підсумкового результату не зміг, а прикрість, яка сталася незадовго до того. В одному з зіткнень пошкодження отримав наш провідний оборонець Денис Матусевич. Лід він покинув з допомогою партнерів за командою і лікаря Володимира Секретного. Хочеться вірити, що пошкодження не завадить Денисові зіграти на Всесвітній універсіаді.

До завершення гри Сімчук і Кривошапкін змогли втекти в контратаку, майстерно її розіграли і поновили розрив у чотири шайби. Тож, канадське турне студентська збірна України завершила. Завтра тренерський штаб оголосить остаточний склад команди для участі на Всесвітній зимовій Універсіаді в Лейк-Плесіді. З тих гравців, які виступали на «Hockey Can’t Stop Tour», у заявці не буде нападника Богдана Зінченка, котрий повернеться до лав клубу «Монреаль Фінікс». Але будуть нові хокеїсти з американських клубів, які не змогли виступити в Канаді через проблеми з відкриттям віз. Стежте за новинами.

Вас може зацікавити