Вимірювання форми воротаря

Перед початком будь‐якого чемпіонату світу з хокею, національні асоціації, що беруть участь у відібраних заходах, отримають від IIHF копію стандартів вимірювання спорядження воротаря та рекомендацій з вимірювання спорядження воротаря. Також кожна національна асоціація отримала фільм IIHF, що демонструє процедури вимірювання та спеціальний комплект вимірювальних приладів та шаблонів для самостійного вимірювання спорядження воротаря.

Перед початком будь‐якого чемпіонату світу з хокею IIHF проводить вимірювання спорядження всіх воротарів, зареєстрованих для участі у чемпіонаті. Уповноважений представник IIHF, обраний для цієї мети, вимірює спорядження кожного голкіпера до участі у чемпіонаті. Цей представник IIHF матиме право вимірювати обладнання воротарів у зоні команди, як зазначено в письмових стандартах вимірювань спорядження воротарів та правилах змагань. Виконання усіх процедур вимірювання здійснюється за пояснювальним відео, яке заздалегідь поширюється серед національних асоціацій.

Після проведення вимірювань спорядження уповноваженим представником IIHF, воротарі та представники команди підписують Декларацію про справедливу гру, яка за їх підписом вказує, що ні воротар, ні будь‐який член команди не буде використовувати незатверджене обладнання чи будь‐яким чином змінювати його з метою збільшення розмірів воротаря.

Як тільки спорядження було виміряно і розміри виявилися правильним, як це зазначено у стандартах вимірювань спорядження воротарів та правилах змагань, представник IIHF позначає усе спорядження як таке, що схвалено для участі у змаганнях IIHF. Спорядження, яке виявилося таким що не відповідає затвердженим стандартам, повинно бути виправлено командою і не може використовуватися у змаганнях IIHF до моменту, коли представник IIHF відзначив обладнання, як затверджене для використання на змаганнях IIHF.

Можлива ситуація у якій один із голкіперів команд, прізвище якого міститься в офіційному протоколі матчу, може бути випадково вибраний для перевірки спорядження одразу після закінчення гри. В такому випадку обраний воротар має зустрітися із уповноваженим представником IIHF біля виходу із льодової поверхні та пройти у відповідне місце для проведення перевірки спорядження відповідно до затверджених правил. Обраному воротарю не дозволять перед цим заходити до роздягальні своєї команди. Уповноважений представник IIHF проводить вимірювання тотожні до тих, які були проведені перед початком змагання. Представник команди може бути присутнім під час вимірювання спорядження воротаря.

У випадку відсутності розбіжностей у розмірах вимірюваного спорядження, воротар може негайно повертатися до роздягальні своєї команди. У випадку фіксації розбіжностей у розмірах вимірюваного спорядження воно буде негайно конфісковане і про цей випадок має бути повідомлена Дирекція IIHF.

Голова Дирекції IIHF знову перевірить конфісковане спорядження, і якщо буде підтверджено, що обладнання не відповідає стандартам та правилам змагань IIHF, тоді відповідній національній асоціації буде встановлено штраф у розмірі до 25 000 швейцарських франків.

Спорядження, яке було визнано незаконним, буде повернуто в команду, але не може бути використане до тих пір, поки не буде виправлене та затверджене уповноваженим представником IIHF у відповідності до стандартів вимірювання спорядження воротаря IIHF.

Голкіпер спорядження якого було визнано незаконним повинен бути перевіреним до і після кожної гри Чемпіонату IIHF. Якщо будь‐який воротар команди, яка вже була помічна за використання незаконного спорядження воротаря, знову буде використовувати незаконне спорядження, тоді для відповідної національної асоціації будуть застосовуватися штрафи в розмірі до 100 000 швейцарських франків.

Команди, які бажають застосувати існуючі правила вимірювання спорядження воротаря, можуть зробити це відповідно до процедури, зазначеної у главі 7 розділу ХII Правил спортивних змагань з хокею з шайбою.

Ці стандарти обладнання написані в дусі «чесної гри» і є доповненням до Правил змагань IIHF.


 

ЗАХИСТ ТУЛУБА ТА РУК

 1. На передніх краях чи боках щитків, внутрішній чи зовнішній стороні рук та на плечах не дозволяються додаткові ребра.
 2. Налокітники дозволяються для захисту, а не для додавання додаткової площі для зупинки шайби. Ширина налокітника, як попереду, так і внизу по сторонах для захисту ліктя, не повинна перевищувати 17,78 см.
 3. Захист плечей має повторювати контур плечей, а не ставати додатковим захистом воріт. Контурне покриття не повинно бути товщиною більше 2,54 см за верхнім виступом плеча.
 4. З кожного боку захист ключиці не повинен перевищувати 17,78 см в ширину, а його максимальна товщина має становити 2,54 см. Цей захист не може виступати над плечем чи поза ним, а також виходити за межі пахв. Не дозволяється підкладати щось між захистом ключиці та нагрудником, що може спричинити підняття захисту ключиці.
 5. Якщо плече або захист плеча піднімається вище контуру плеча, коли воротар присідає, такий захист тулуба вважається забороненим.

ТРУСИ

 1. У зв’язку з тим, що труси виготовляються і поставляються за домовленістю з IIHF, вони за жодних обставин не можуть бути змінені або відредаговані будь‐яким іншим, а ніж призначеним представником IIHF чином. Якщо буде зроблено запит до IIHF і у випадку його схвалення, уповноважений представник IIHF може дозволити таке коригування.
 2. На штанинах чи поясі трусів не дозволяється використовувати додаткові щитки для захисту, не може бути також внутрішніх чи зовнішніх крайок.
 3. Максимальна ширина (пряма лінія) стегнової пластини трусів попереду ноги становить 25,40 см. Якщо пахові та / або стегнові подушки виходять за межі передньої поверхні стегна, вони мають бути включені до розміру 25,40 см. Це вимірювання слід проводити, коли воротар знаходиться у вертикальному положенні. Це вимірювання має бути зроблено вверх на висоту на 12,70 см від нижньої частини трусів.
 4. Аналогічна політика, розміри та процедури вимірювань будуть виконуватися для чохлів на труси, які одягаються на труси воротарів, що грають на змаганнях IIHF.
 5. Якщо труси або чохли на труси воротаря занадто великі та дають змогу закривати відкритий проміжок між ногами воротаря, коли він у положенні присівши, то такі труси або чохли на труси вважатимуться забороненим.
 6. Стегновий захист всередині штанів має повторювати контур ніг. Квадратний стегновий захист вважається забороненим.
 7. Всі засоби захисту колін повинні бути пристебнуті і прилягати під стегнові підкладки штани і не перевищувати 25,40 см, з урахуванням ширини стегнової підкладки.

СВЕТР

 1. У зв’язку з тим, що светри виготовляються і поставляються за домовленістю з IIHF, вони за жодних обставин не можуть бути змінені або відредаговані будь‐яким іншим, а ніж призначеним представником IIHF чином. Якщо буде зроблено запит до IIHF і у випадку його схвалення, уповноважений представник IIHF може дозволити таке коригування.
 2. Максимальні розміри светра воротаря вказані нижче.
 3. До стандартного светру, який виготовлено компанією виробником, заборонено додавати вставки або доповнення. Зміни, що зроблені виробником та виходять за межі максимальних розмірів не допускаються.
 4. Не можна прив’язувати светр на зап’ясті, якщо це створює напруження і сприяє виникненню ефекту натяжки в зоні пахв. Для створення цього ефекту заборонено використовувати інші зав’язки чи додавання.
 5. Светр вважається забороненим, якщо його довжина дозволяє закривати будь‐яку ділянку між ногами воротаря.
 6. Усі засоби захисту, крім рукавиць, шоломів, щитків воротаря і ковзанів слід носити виключно під светром.

А=73,66 см; В=76,20 см; С=39,37 см; D =22,86; E – стійке звуження; довжина – 81,28 см.

ПАСТКА

 1. Максимальний дозволений периметр (відстань по колу рукавички) має становити 114,3 см. Процедури вимірювання, наведені нижче.
 2. Манжета для захисту зап’ястя повинна бути шириною (висотою) 10,16 см і довжиною не більше 20,32 см в будь‐якій частині цієї манжети (це стосується і кріплень). Манжетою для захисту зап’ястя вважається прямокутна частина рукавички, яка захищає зап’ястя.
 3. Відстань від п’яти пастки вздовж кишені і наступний контур рукавички до верху пастки не повинен перевищувати 46 см. П’ятою пастки вважається точка, в якій пряма вертикальна лінія манжети для захисту зап’ястя зустрічається з рукавицею.
 4. Пастки розроблена як цільна пластина для зап’ястя та захисту великого пальця вважається законною.

Вказана на малюнку відстань має бути шириною 10,16 см.

Процедури вимірювання пастки:

A. Запропоноване обладнання

Запропоноване обладнання включає затискачі, прямі штифти та мірну стрічку шириною 1,57 см, з міліметровим кроком.

B. Процедура

 • Для визначення периметра (відстані по колу рукавички), стрічка повинна бути розміщена на зовнішній стороні рукавички так, щоб середня лінія стрічки розташовувалася вздовж верхнього краю пастки.
 • У «початковій точці» вимірювання закріпіть стрічку за допомогою затискача.
 • Переконайтеся, що середня лінія вимірювальної стрічки слідує за зовнішнім верхнім краєм пастки.
 • Якщо на стику манжети для захисту зап’ястя і ділянки для захисту пальців рукавички є заглиблення, вимірювальна стрічка буде йти за уявною перпендикулярною лінією до кінця пастки.
 • Заглиблення в будь‐якому іншому місці на рукавичці не буде інтерпретоване для вимірювання.
 • Для визначення довжини пастки, стрічка повинна бути розміщена з п’яти пастки вздовж кишені і йти за контуром рукавички до вершини пастки і ця відстань не повинна перевищувати 46 см.

 

БЛОКЕР

 1. Максимальні зовнішні розміри блокера, не повинні перевищувати 20,32 см в ширину і 38,10 см в довжину, включаючи зав’язки.
 2. Частина, що захищає великий палець і зап’ястя, повинна бути прикріплена до блокера, і слідувати його контуру. Висота цієї частини блокера не повинна перевищувати 17,78 см при вимірюванні від верхньої частини блокуючої поверхні.
 3. Блокер має бути прямокутної форми, без будь‐яких додаткових ребер.

Максимальна довжина 38,10 см

Максимальна ширина 20,32 см

ЩИТКИ

 1. Ширина щитка не повинна перевищувати 28 см при вимірюванні на нозі воротаря.
 2. Довжина щитка повинна бути максимум 96,52 см від точки початку щитка до його верхнього краю.
 3. Мінімальна довжина частини щитка, яка захищає ковзан воротаря повинна бути не менше 17,78 см. Лінія збігу цієї частини щитка та верхньої частини щитка має бути плоскою або увігнутою.
 4. Частина будь‐якого матеріалу, що покриває відстань між льодом та нижньою частиною щитків воротаря спереду ковзанів, заборонена. Додатки на щитках із загорнутих у фольгу пластикових шайб заборонені.

Процедури вимірювання щитків:

A. Запропоноване обладнання

Запропоноване обладнання включає спеціальний шаблон для вимірювання щитків та мірну стрічку шириною 1,57 см, з міліметровим кроком.

B. Процедура

 • Довжина щитка воротаря вимірюється від середини нижнього краю частини щитка, яка захищає ковзан воротаря до лінії збігу цієї частини щитка та верхньої частини щитка склад, а потім продовжується до найвищої середньої точки верхньої частини щитка.
 • Щитки рідко бувають прямими і виготовляються з невеликим викривленим.
 • Щитки можна виміряти без участі воротаря.
 • Довжина частини щитка, яка захищає ковзан воротаря вимірюється від нижньої середньої точки до лінії збігу, де підкладка випрямляється. Довжина цієї частини щитка не повинна бути меншою за 17,78 см і включена в загальний вимір 96,52 см.

C. Методи

Довжина щитків воротаря вимірюються без участі самого воротаря. Помістіть щиток на землю, лицьовою стороною вгору і надавши йому максимально горизонтальну орієнтацію. Випряміть усі елементи внутрішньої частини щитка. Закріпіть гнучку стрічку на нижньому кінці частини щитка, яка захищає ковзан воротаря і спочатку виміряйте її довжину до лінії згину. Якщо там є отвір для ковзана, намалюйте уявну лінію і включіть цю довжину в вимірювання, зробивши її відправною точкою. Продовжуйте лінію виміру вгору по центру щитка і вимірюйте його до вершини. Слідкуйте за тим, щоб щитик не мав подовжень у верхній частині.

ЗАХИСТ КОЛІН

 1. Захист колін має пристібатися до щитків. Всі накладки, які прикріплені до внутрішньої сторони щитка над коліном, які не носяться під трусами, не допускаються.
 2. Бокова колінна накладка ‐ це накладка, яка розділяє внутрішню частину коліна та льоду, коли воротар сидить у позиції метелика.
 3. Захист коліна повинен бути надітий за допомогою ремінця та не повинен покривати будь‐яку частину між ногами воротаря.
 4. Бокова колінна накладка не повинна перевищувати 15,24 см в довжину, 13,97 см в ширину та 3,81 см в товщину. Бокова колінна накладка повинна бути прикріплена до щитка у місці його згину.

 5. Загальна ширини всієї внутрішньої підкладки колінного суглоба, включаючи зовнішню накладку, не повинна перевищувати 6,35 см завтовшки. Внутрішні наколінники не повинні перевищувати 17,78 см в довжину, 13,97 см в ширину. Довжину 17,78 см вимірюють з того місця, де внутрішня прокладка прикріплюється до підкладки для ніг і зворотно до кінця внутрішньої прокладки, як показано на малюнках.
 6. У всіх випадках, коли підкладка була розширена в місці, де зустрічаються захист колін і бокова колінна накладка, це розширення розглядається як частина колінного ремінця і вимірюється від уявної лінії основного корпусу. Довжина захисту коліна не повинна перевищувати 15,24 см в довжину, 13,97 см в ширину і 3,81 см в товщину. Довжина захисту коліна із внутрішньою накладкою буде також вимірюватися з тієї ж уявної лінії і не повинна перевищувати 17,78 см в довжину і 13,97 см в ширину. Всі вимірювання в цьому випадку починаються з уявної лінії.
 7. Підняті шви заборонені. Захист гомілки та щиколотки повинен слідувати їх контуру і може мати товщину не більше 3,81 см. Також на них не допускаються підняті ребра.

Захист коліна воротаря

Вимірювання довжини та ширини захисту коліна із внутрішньою накладкою

Шаблони для вимірювання трусів, захисту тулуба та рук, щитків воротаря

КОВЗАНИ ВОРОТАРЯ

 1. Будь‐які леза, виступи або інший захист, що додається до ковзанів для надання воротареві додаткового контакту з поверхнею льоду, вважаються забороненими.

ЗАГАЛЬНЕ

Директорат чемпіонату IIHF або призначений представник IIHF уповноважений проводити перевірку спорядження воротарів перед початком чемпіонату, щоб перевірити і забезпечити відповідність Стандартам IIHF та повідомляє про свої висновки Дирекцію IIHF.


Вас може зацікавити