Вадим Гутцайт: «Українські спортсмени мають виступати на міжнародних змаганнях»

Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт розповів чому українським спортсменам важливо виступати на міжнародних змаганнях під час війни.

“Для нас дуже важливо, що ми сьогодні зосередили всіх наших елітних спортсменів, елітні команди на те, що ми є і будемо збірною України. Багато країн у Європі приймають нас, надають всі умови для тренувань.

Багато разів спілкувалися з прем’єр-міністром, президентами федерацій, щоб знайти вихід. Нам дуже потрібно, щоб наші спортсмени виступали на міжнародних змаганнях, підіймали наш стяг, був гімн. Щоб усі знали, що Україна є і буде завжди, що ми є спортивною країною. Стараємося, щоб наші спортсмени виїхали закордон та тренувалися.

Паралімпійці в Пекіні виграли 29 медалей. Це значить, що наш прапор був на п’єдесталі 29 разів. Вони також проводили там кілька акцій за мир, щоб всі країни світу об’єднувалися проти війни.

НОК України з першого дня надіслав усім федераціям, щоб у країні-агресорі всі змагання були скасовані. Наш НОК разом з Бубкою відпрацювали з МОК, щоб був створений фонд для підтримки українських спортсменів. Зараз він працює з нашим НОК. Ми надаємо кошти нашим спортсменам для перебування закордоном.

Міністерство надіслало всім міжнародним федераціям листи, щоб повністю були зняті зі змагань усі спортсмени з РФ. Щоб усі їхні федерації відсторонили. Вже понад 100 федерацій скасували змагання у РФ”, – сказав Гутцайт.


Вас може зацікавити