В Україні відбудеться перший чемпіонат з хокею серед жіночих команд

Сьогодні в офісі Федерації хокею України відбулося засідання виконавчого комітету організації. Одним із питань порядку денного було заслуховування інформації жіночого комітету Федерації про хід підготовки до проведення національних змагань з хокею серед жіночих команд.

«Якщо не рахувати спроби формування збірних команд на початку 90-х років минулого століття, то жіночого хокею в Україні не було ніколи. Сьогодні ж ми готові до історичної події – старту першого чемпіонату України з хокею серед жіночих команд», – взяв слово куратор комітету, віце-президент Федерації Георгій Зубко.

В першому чемпіонаті братимуть участь чотири команди. Це столична «Україночка» та «Дніпровські Білки», які були сформовані ще минулого року, а також кременчуцька «Лавина» і харківські «Пантери». Про подробиці підготовки до проведення першого чемпіонату розповіла голова жіночого комітету Федерації хокею України Юлія Артем’єва.

«Ми провели плідну роботу по пошуку спонсорів. Завдяки зусиллям нашого комітету, починаючи з серпня місяця, всі команди-учасниці змагання отримували по одному додатковому безкоштовному тренуванню на льоду на тиждень. І ця практика буде продовжуватись. Зрозуміло, що команди-учасниці, а це – «Україночка» (м. Київ), «Дніпровські Білки» (м. Дніпро), «Лавина» (м. Кременчук) та «Пантери» (м. Харків), є новачками у світі хокею. Тому на цьому етапі організатор змагання візьме більшу частину організаційних питань на себе», – повідомила голова комітету Юлія Артем’єва.

Що стосується системи проведення змагань, то за інформацією Юлії Сергіївни чемпіонат відбудеться у два етапи. Перший з них передбачає проведення чотирьох одноколових міні-турнірів у кожному із міст, де базуються учасники змагання.

Другий етап відбудеться у форматі Фіналу чотирьох: команди протягом уїк-енду проведуть півфінальні матчі, поєдинок за бронзові нагороди та фінал. Перший тур чемпіонату відбудеться з 18 по 20 листопада 2016 року у Києві. Перший чемпіон України з хокею серед жінок визначиться в Міжнародний жіночий день – 8 березня 2017 року.

«Спочатку більшість витрат на проведення змагань ляжуть на плечі організаторів. Втім ми вже зараз повинні працювати над залученням місцевих спонсорів. Це, окрім формування стабільної бази клубу, дозволить мати більший ефект від появи команд в своєму регіоні. Що стосується рівня змагань, то на початковому етапі для нас первинне значення має не якість гри, а сам факт запуску національних змагань з хокею для жінок», – резюмував президент Федерації Анатолій Брезвін.


Вас може зацікавити