Україна з дублем Вадима Мазура розгромила Сербію

Національна збірна України здобула свою першу перемогу на чемпіонаті світу. Підопічні Вадима Шахрайчука довго «розгойдувалися», але зрештою завдали майже сім (!) десятків кидків і «всуху» розгромили команду Сербії – 7:0. Героєм зустрічі став центрфорвард Вадим Мазур, який набрав за системою «гол+пас» – 4 (2+2) очки.

Збірна України Збірна Сербії 7:0 (0:02:05:0)

Шайби: 1:0 – Трахт (Мазур, Пангелов-Юлдашев), 26:27. 2:0 – Мазур (Ворона, Пересунько, – більш.), 3:0 – Мазур (Мережко, Андрейків), 44:28, 4:0 – Денискін (Фадєєв, Пангелов-Юлдашев, – більш.), 47:06. 5:0 – Пересунько (Трахт, Мазур), 49:39. 6:0 – Бородай (Мережко, Сисак), 54:19. 7:0 – Мережко (Коренчук, Німенко), 57:37.

Україна: Дьяченко; Мережко – Ратушний, Пересунько – Мазур – Трахт, Пангелов-Юлдашев – Гребеник, Лялька – Фадєєв – Коренчук, Воронін – Андрейків, Куцевич – Німенко – Денискін, Панченко – Бородай – Ружніков, Сисак, Ворона. Головний тренер – Вадим Шахрайчук. Тренер – Костянтин Сімчук.

Сербія: Падаліца; Младеновіч – Аніч, Звік – Суботіч – Спаневич, Подунавач – Новаковіч, Драговіч – Джуміч – Поповіч, Пусач – Джорджевіч, Гвоздєнович – Лестаріч – Вучуревіч, Рачіч – Дініч – Савіч, Джінджіч, Грковіч. Головний тренер – Неман’я Янкович.

Арбітри: Я-Ж.Че (Корея), А.Мошен (Італія).

Кидки: 66 (17+21+28) – 10 (5+3+2).
Штраф: 6 – 35.

24 квітня. Таллінн. Льодовий палац «Тондіраба». 428 глядачів.

Збірна України повторила результат торішнього очного матчу із Сербією на чемпіонаті світу – 7:0. Щоправда, до 25-ї хвилини припустити такий розгром було складним завданням, оскільки «синьо-жовті» не форсували події, довго контролювали шайбу, але гольовими моментами не фонтанували.

Завелися підопічні Вадима Шахрайчука вже у другому періоді, а почин поклав наймолодший гравець нашої команди – Данило Трахт, який скористався зручною передачею Вадима Мазура на порожній кут – 1:0. Саме Мазур «закопав» з п’ятачка другий гол, а згодом чемпіон України цього сезону у складі «Сокола» набрав 4 (2+2) очки та отримав приз найкращому гравцю матчу. До речі, минулого року Мазур також оформив дубль у ворота Сербії.

У третьому періоді українці тиснули на газ до самого кінця, серби сильно підсіли і в підсумку отримали ще «порцію» голів на радість кільком сотням наших голосистих уболівальників!

Дуже добре, що ця перемога далася нашим без серйозних травм. У другому періоді, коли лідер сербів Мірко Джуміч зустрів у коліно нашого Євгена Фадєєва і на льоду з’явилися ноші, за здоров’я «12» номера стало моторошно… Фадєєв залишив лід на «одній нозі», але в результаті наш хокеїст відбувся легким переляком – все обійшлося. Згодом Фадєєву «заморозили» колінний суглоб і хокеїст під завісу періоду спочатку повернувся на лаву, а потім і в гру.

Після цієї перемоги українці з чотирма очками піднялася на проміжне друге місце, поступаючись двома балами лідеру – Японії. Наступний матч у Таллінні «синьо-жовті» проведуть 26 квітня проти господарів першості планети – Естонії (19:30).