Україна перемогла Литву з дебютантським дублем

Національна збірна України в Електренаї перемогла збірну Литви в товариському матчі за шість днів до старту чемпіонату світу.

Литва – Україна – 2:5 (2:2, 0:0, 0:3)

Шайби: 0:1 – Дахновський, 06:17. 0:2 – Дахновський (Коренчук, Кривошапкін), 10:52. 1:2 – Ґінтаутас (Чізас, Кракаускас), 15:55. 2:2 – Ґрінюс (Ґусєвас), 16:23. 2:3 – Захаров (Фадєєв, Кривошапкін, – більш.), 44:15. 2:4 – Коренчук (Трахт, – п.в.), 58:15. 2:5 – Ворона (п.в.), 59:30

Литва: Армаліс; Ґусєвас – Проценко, Кракаускас – Чізас – Ґінтаутас; Сенют – Чипас, Бенджюс – Камеляускас – Вереніс; Круковскі – Рамшевічюс, Четвертак – Ґрінюс – Норейка; Сілінас – Янушоніс, Кудревічюс – Лаймутіс – Жукаускас; Дедінас. Тренер – Тренер – Рон Паско

Україна: Дьяченко; Волков – Дахновський, Пересунько – М. Сімчук – Трахт; Сисак – Пангелов-Юлдашев (А), Коренчук – Захаров – Кривошапкін; Ратушний – Андрейків, Ворона (К) – Мазур (А) – Фадєєв; Янішевський – Толстушко, Морозов – Садовіков – Бородай. Тренер – Дмитро Христич

Судді: Степанкевічюс, Сідоров – Рудзінскас, Сасченков (усі – Литва)

Кидки: 20 (12 + 3 + 5) – 27 (11 + 8 + 8)
Штраф: 10 (0 + 8 + 2) – 2 (0 + 0 + 2)

21 квітня. Електренай. Elektrėnų ledo arena. 201 глядач

Цей матч наша команда проводила без голкіпера Едуарда Захарченка, провідних нападників Віталія Ляльки та Андрія Денискіна. Форварди перед стартом поділилися очікуваннями від матчу, навіть спробували спрогнозувати точний рахунок. Обоє зійшлися на думці, що наша команда переможе мінімально і, не виключено, проведе овертайм. Гра показала, що лідери були близькими до істини. Більшу перевагу наші хокеїсти створили, двічі закинувши в порожні ворота.

Початок зустрічі вийшов дуже інтенсивним і рівним. За таких умов українці відірвалися в рахунку завдяки двом поспіль шайбам дебютанта команди Олексія Дахновського. 19-річний оборонець, якому тренерський штаб довірив разом з іншим молодим хокеїстом Володимиром Волковим зіграти в першій парі, спершу обікрав суперників у центрі поля і майстерно реалізував вихід один на один, а невдовзі після того влучно пробив під поперечину з середньої відстані.

Зрештою, ще до першої перерви литовці змогли зрівняти рахунок. Обидва рази до голів призвели помилки оборонців.

Гарні нагоди поновити перевагу українці мали в другому періоді. Наша команда дев’ять хвилин грали в більшості, але скористатися перевагою не змогла. Врешті, використати чисельну перевагу збірна України спромоглася лише в третьому періоді, коли майстерним кидком під поперечину ворота Армаліса вразив Віктор Захаров.

Ця шайба виявилася в грі визначальною. Наші хокеїсти надійно оборонялися, а коли тренер суперників знімав воротаря, двічі вражали порожня ворота.

Відразу після гри українці повертаються в Каунас, де продовжать підготовку до чемпіонату світу і 24 квітня зіграють заключний товариський поєдинок проти збірної Китаю.