Олег Юдін- керівник відокремленого підрозділу ФХУ в Запорізькій області розповідає про стан хокею в регіоні
-Олеже Георгійовичу, розкажіть, будь ласка, про становлення хокею в Запоріжжі. 
 
-Хокей в Запоріжжі з’явився на початку 70-х років, коли в 1971-му році було закінчено будівництво Палацу спорту «Юність». Тоді ж була створена хокейна команда «Дніпроспецсталь», яка виступала в західній зоні групи «Б» чемпіонату СРСР та спортивна школа зимових видів спорту, в якій діти отримали змогу займатися хокеєм і фігурним катанням.
 
Гра  була популярною в нашому індустріальному місті, а хокейна школа виховала декілька гравців, які з успіхом представляли Запоріжжя на всесоюзних змаганнях. Але, з часом, холодильне обладнання прийшло в незадовільний стан і в Палаці спорту припинили заливати лід. В результаті – хокей відійшов у минуле.
 
-А за часів незалежності чи були спроби реанімувати хокей у місті?
 
2004-му році, в Запоріжжі ,майже одночасно, з’явилися дві приватні льодові ковзанки – «дутики». Один майданчик відкрився поруч з Палацом спорту «Юність», інший – на житловому масиві «Хортицький». Це, звичайно, надихнули місцеву спортивну спільноту на наступні кроки по розвитку хокею в регіоні.
 
Ми з однодумцями створили дитячу хокейну команду «Запоріжжя», яку очолили тренери Митрофанов та Волошин. Наші підлітки брали участь в різноманітних всеукраїнських змаганнях, їздили на турніри до Молдови, Франції…Але, на превеликий жаль, наша хокейна казка закінчилась приблизно в 2011-му році. Власники ковзанки, що була «домашньою» для нашої дитячої школи з якихось власних фінансових міркувань демонтували її за одну ніч. Можете уявити розпач дітей і батьків, коли, приїхавши зранку на тренування, вони побачили ключки і форму, які лежали просто неба на землі. Відсутність льоду призвела до відтермінування всіх наших планів щодо подальшого розвитку хокею в місті. Нам нічого не залишалось, як взяти паузу.
 
-А коли і як з’явилось відділення хокею в ДЮСШ «Салют»?
 
-Після того, як біля Палацу спорту вчергове була побудована льодова арена «Метелиця», було прийняте рішення зробити ще одну спробу відновити хокей у Запоріжжі. Завдяки зусиллям президента ФХУ Анатолія Івановича Брезвіна та мера міста Володимира Вікторовича Буряка на сесію міської ради було винесене і позитивно вирішене питання щодо створення відділення хокею з шайбою та виділення коштів для його фінансування. На той момент підтримка  керівництвом міста нашого плану відіграла вирішальну роль у запуску цього проекту- шостий за чисельністю обласний центр України отримав шанс знову з’явитися на Хокейній мапі України.  15-го червня 2018-го року – дата народження нашої дитячо-юнацької команди. Треба зазначити, що нами завчасно були придбані 40 комплектів хокейної форми, яка дуже стала в нагоді на першому етапі становлення нового колективу. Як наслідок – вже в минулому сезоні в складі різних вікових груп в школі займалось біля 100 дітей.
 
-Як йде формування відділення хокею? Хто з тренерів працює з дітьми? 
 
-Старшим тренером відділення хокею  ДЮСШ є Клименко Костянтин Васильович. Він – місцевий фахівець, який разом зі своїм сином Клименко Антоном та Митрофановим Олександром Олексійовичем і створюють тріумвірат тренерів. Щодо дітей, то в нас немає жодних проблем з бажаючими займатися цим видом спортом. Кількість дітлахів, яких батьки приводять до нас збільшується в арифметичній прогресії. Якщо в минулому сезоні, ми були представлені в двох вікових групах, то вже в наступному розіграші плануємо заявитися у всеукраїнських змаганнях по 2008, 10, 11, та 12/13 роках народження. Найшвидша гра в світі  поступово повертається в спортивне життя міста.
 
В нас є слабке місце – це брак льоду і відповідної допоміжної інфраструктури для повноцінного навчально-тренувального процесу. На арені «Метелиця» лід в розпорядженні хокейних груп з 20-го жовтня до 1-го квітня. Цього, зрозуміло, дуже замало. Школа конче потребує збільшення часу льодової практики, в якій діти можуть опановувати базові хокейні навички. Звичайно, під час відсутності льоду, ми не сидимо, склавши руки. Станом на сьогодні: побудована спеціалізована зона для кидків з шайбою, маємо місце для проведення тренувань із загальної фізичної підготовки. Але, відсутність постійного льодового навантаження з середини липня до середини жовтня, звичайно, дається взнаки. Тому, цей чинник, станом на сьогодні, є надзвичайно важливим для функціонування наших дитячих команд. Нам нічого не залишається, як додатково “підкатуватись” в Полтаві та Дніпрі. В нас наполеонівські плани і задовольнятися малим – це не наш підхід.
 
-Як йдуть справи з аматорським хокеєм в Запоріжжі, чи є в планах створення жіночої команди, на якому етапі підготовка сертифікованих суддів?
 
-І в місті, і в області цей вид спорту все більше і більше стає популярним і, в якомусь сенсі цього слова, модним. В Запоріжжі існує 6 аматорських колективів, плюс активно беруть участь в змаганнях команди з Токмака, Мелітополя, Горіхового, Дніпрорудного, Веселого. До речі, в цьому році, вперше за історію обласного хокею переможцем відкритої першості міста став клуб  «Фенікс», він перервав гегемонію багаторічного переможця- «Січі». Новий чемпіон має на меті подати заявку для участі у чемпіонаті країни серед аматорських команд.
  В нашому відділенні хокеєм займаються 10 дівчат, вважаємо це непоганим здобутком як для школи, що працює тільки два роки. Прагнемо збільшувати не тільки  кількість хлопців, які займаються хокеєм, а й продовжуємо приділяти увагу прийому дівчат. 
  Велику увагу наш відокремлений підрозділ приділяє популяризації хокею в місті: рекламно- інформаційні оголошення стосовно набору до ДЮСШ розміщені на 30-и бігбордах в різних районах міста. Цей фактор, між іншим, довів свою ефективність, суттєво збільшивши кількість дітей, які зацікавились хокеєм. 
  Паралельно з вихованням гравців, ми не забуваємо і про суддів: вже підготували п’ятьох хокейних арбітрів і не збираємось зупинятися в цьому напрямку. 
  Як бачите, багато що зроблено, але ще більше плануємо зробити для розвитку і дитячо-юнацького і аматорського хокею в регіоні. Ми відчуваємо чималу підтримку батьків дітей, які займаються в нашій школі і маємо підтримку місцевої влади в особі мера міста, який, взагалі, опікується спортом в місті і приділяє увагу та підтримку безпосередньо нашому відділенню хокею з шайбою. На підставі цих складових і бачимо майбутнє хокею в регіоні.
 
-Дякуємо Вам за змістовну розповідь. Чекаємо на нові хокейні здобутки у Запорізькій області.

Вас може зацікавити