Офіційно: Ополинський і Нагорнюк відсторонені від участі в турнірі у Будапешті

Федерація хокею України бере під прискіпливий контроль ситуацію навколо тих кандидатів у юнацьку збірну України, які мали причетність до виступів у командах з країн-окупантів.

ФХУ намагається всіляко сприяти збереженню кадрового потенціалу українського хокею, зокрема іде на зустріч тим гравцям, які свого часу потрапили в систему російського і білоруського хокею, але після повномасштабного вторгнення військ цих країн більше не бажають виступати в лоні країн-агресорок.

При цьому позиція ФХУ стосовно цих хокеїстів чітка і недвозначна: вони і їх батьки мають повністю відмовитися від повернення в систему російського і білоруського хокею. Будь-які спроби повернутися туди автоматично означатимуть відмову від послуг цих хокеїстів у національних збірних України.

Федерація хокею України намагається з розумінням ставитися до тих людей, які з різних причин виїхали у ворожі нам країни до 24.02.2022. В Україні були проблеми з хокейною інфраструктурою, а отже люди шукали перспективніші шляхи для хокейного розвитку. Проте після 24 лютого компромісів бути не може. ФХУ посприяє тим, хто визнав помилку, надалі приділятиме велику увагу патріотичному вихованню гравців і тренерів, але проявить нульову толерантність до осіб, які свідомо чи несвідомо намагаються не помічати, що в їх країні війна і продовжуватимуть співпрацювати з представниками ворожих країн. Країн, у яких хокей є одним з головних інструментів державної пропаганди.

Давайте толерантно ставитися до людей, які не вчинили злочинів і проявили принципову позицію, відрікшись від країн-окупанток в ту мить, коли їх Батьківщині загрожує велике лихо.

Додамо, що хокеїсти Макар Ополинський та Денис Нагорнюк брали участь у навчально-тренувальному зборі юніорської збірної України U18, який відбувається у Будапешті, як громадяни України. Ці спортсмени самостійно висловили бажання виступати у складі української збірної та не пов’язують свого спортивного майбутнього з країною-агресоркою. Їх спортивний рівень відповідав високим вимогам до кандидатів до складу збірних.

Втім, виступи у російських змаганнях після початку повномасштабного вторгнення не залишають іншого вибору, окрім як відсторонити вищеназваних хокеїстів від участі в турнірі у Будапешті. Без додаткового з’ясування усіх обставин виступи цих хокеїстів у формі збірної на міжнародних турнірах, зокрема й неофіційних, вважаємо неприйнятними. Натомість Федерація хокею України вивчить всі обставини виступів Макара Ополинського та Дениса Нагорнюка в російських змаганнях, зокрема й щодо наявності громадянств інших, ворожих країн. Про результати внутрішнього розслідування Федерація проінформує на своїх ресурсах.

Вас може зацікавити