Не забувайте про теорію

На початку серпня більшість команд починають планомірно готуватися до сезону. Вони приділяють багато часу на розвиток загальних і спеціальних фізичних якостей, шліфуванню технічних елементів гри, вдосконаленню та впровадженню тактичних аспектів, але їм не слід забувати про теоретичну підготовку. Хокеїстам рекомендується постійно перечитувати і аналізувати Правила гри.

Акцентуємо увагу на тому, що при створенні Правил спортивних змагань з хокею з шайбою в Україні за основу була взята «Книга правил» Міжнародної федерації хокею відповідно до рекомендацій фахівців в області командних видів спорту. «Правила спортивних змагань з хокею з шайбою» адаптовані Федерацією хокею України та затверджені Міністерством молоді та спорту і Міністерством юстиції України 27-го липня 2018 року.

У більшості одразу ж  виникає питання «У чому відмінність і навіщо щось змінювати та адаптувати?». Відповідь дуже проста: не всі арени у нашій країні відповідають стандартам, встановленими Міжнародною федерацією хокею. Крім цього, кожна країна має свої вікові та гендерні обмеження, мінімальні відмінності у стандартах уніформи польових гравців, відмінність тривалості періодів, часу використання комерційних перерв і т.п.

Зокрема, варто зауважити, що існують відмінності у структурі документу. «Правила спортивних змагань з хокею з шайбою» поділяються на 12 розділів, кожен з яких має певну кількість глав, а глави – певну кількість пунктів. «Книга правил» Міжнародної федерації, у свою чергу, поділяється на правила.

«Книга випадків» і «Доповнення» – два окремих документи, які доповнюють «Правила спортивних змагань з хокею з шайбою». У першому розібрані окремі моменти певних складних ситуацій, які поверхнево описані у Правилах. У другому зібрані всі малюнки, схеми розмітки, жести арбітрів, приклади уніформи і т.ін.

Детальніше ви можете ознайомитися з цими документами за посиланнями:

«Правила спортивних змагань з хокею з шайбою»

http://www.fhu.com.ua/documents/Books/pravila_zmagann_z_hokeu_nakaz.pdf

«Книга випадків»

http://www.fhu.com.ua/documents/Books/kniga_vipadkiv_do_pravil_zmagan.pdf

«Додатки»

http://www.fhu.com.ua/documents/Books/dodatky_do_pravil_sport_zmagan.pdf 

 


Вас може зацікавити