«Кременчук» здолав «Легіон» у найбойовитішому матчі сезону

«Кременчук» переграв «Легіон» у бойовому, з бійкою Ляльки і Бабчука, вилученням своїх тренера і найдосвідченого оборонця матчі.

«Кременчук» – «Легіон» (Калуш) – 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)

Шайби: 1:0 – Кривошапкін (Матвієнко, Лялька, – більш.), 12:55. 2:0 – Варава (Гніденко, Максименко), 14:03. 3:0 – Середницький (Ігнатенко, С. Тимченко, – більш.), 17:08. 3:1 – Дуюн (Сірченко, Пойманов), 18:04. 3:2 – Сірченко (Ромащенко, Луговий, – більш.), 21:24. 4:2 – Т. Савицький (Геворкян, Ігнатенко), 30:17

«Кременчук»: Гордюшин; Матвієнко – Ісаєнко, Лялька – Кривошапкін – Сеник; Ігнатенко – Кругляков, С. Тимченко – Середницький – Брага; Максименко – Варава, Абаджян – Федоров – Андрющенко; Материкін – Кривенко, Т. Савицький – Гніденко – Геворкян. Тренер – Олександр Савицький; асистент – Дмитро Сумець

«Легіон»: Вязовов; Таран – Сірченко, Луговий – М. Олійник – Ромащенко; Філімонов – Явний, Халін – Кривоножкін – Паламарчук; Крайник – Бабчук, Дуюн – Собченко – Пойманов; Терешко, О. Васильєв. Тренер – Альберт Шафіков; асистент – Сергій Вітер

Штраф: 19 (60) – 31 (20)

25 лютого. Кременчук. Арена «Айсберг»

Напередодні матчу з кадровими труднощами зіштовхнувся тренерський штаб «Легіона». І якщо Гордійчука (травма) і Кугута (відсутній за сімейними обставинами) Альберт Шафіков та Сергій Вітер замінити ще якось здатні, то рівноцінну заміну капітанові команди Вікторові Захарову, котрий вибув через пошкодження на тривалий термін, знайти серед тих гравців, які є в обоймі у «Легіона», знайти неможливо.

Натомість «Кременчук» почав втрачати хокеїстів уже по ходу зустрічі. І не лише хокеїстів. Хоча попервах гра складалася для господарів дуже вдало. Отримавши четверту більшість поспіль, підопічні Олександра Савицького розіграли зайвого і завдяки кидку Гліба Кривошапкіна повели в рахунку. Невдовзі ж після того Гліб Варава кинув від синьої і подвоїв перевагу.

А ще перед тим, як Богдан Середницький закине втретє, станеться один із найрезонансніших епізодів цього матчу. Варто сказати, що пристрасті в зустрічі почали закипати ще на дев’ятій хвилині, коли Павло Таран радше з необачності влучив ключкою по обличчю Артемові Гніденку і заробив чотири хвилини штрафу. На 17-й же хвилині Віталій Лялька вирішив провчити Данила Бабчука за те, що той повалив капітана «Кременчука» перед ворітьми. В кулачному бою Лялька мав перевагу, а в підсумку свої «5 + 20» отримали обидва хокеїсти.

Невдовзі ж після втрати капітана «Кременчук» ще й пропустив. То Данило Дуюн, взявши гру на себе, на швидкості втік від оборонця і переграв Микиту Гордюшина, чия поява у воротах після тривалої перерви стала однією з головних несподіванок матчу. І якщо в цій ситуації чимось зарадити Микиті було складно, то невдовзі після першої перерви він команду після кидка Валентина Сірченка у дальній кут з лівого кола для вкидання не врятував. Це сталося, коли «Кременчук» грав у меншості.

Після другої пропущеної господарями шайби пристрасті закипіли ще більше і вилилися в цілий каскад вилучень. Команди заробили по два малих штрафи протягом хвилини і в підсумку не витримали нерви спершу в наставника «Кременчука» Олександра Савицького, а слідом за ним – у найдосвідченішого оборонця Дениса Ісаєнка. За емоційні апеляції на адресу рефері Андрія Кічі обоє отримали вилучення до завершення матчу. Відповідно Ісаєнко не зіграє й у завтрашньому поєдинку проти «Дніпра». А діями команди, як і впродовж майже двох третин нинішнього матчу, з лави керуватиме не Савицький, а його асистент Дмитро Сумець.

Між тим, після таких серйозних санкцій команди не вспокоїлися і акуратніше грати не стали. Ще до завершення другого періоду хокеїсти «Легіона» заробили вісім хвилин штрафу. Проте в нерівних складах, навіть у форматі 5х3 «Кременчук» відзначитися не зміг. Натомість збільшили перевагу господарі в тому невеликому проміжку, коли на льоду були повні склади. То Тимофій Савицький, підібрав відбиту В’ячеславом В’язововим шайбу і вміло розібрався з воротарем на п’ятаку – 4:2.

Старт третього періоду віщував ще більше пристрастей і подарував по вилученню з обох боків. Проте гра перервалася через повітряну тривогу. Пауза тривала 25 хвилин. Після повернення на лід, вочевидь отримавши оперативні вказівки від тренерів, «Кременчук» зумів тримати перевагу.

Тепер у команди Олександра Савицького стільки ж очок, стільки й у «Сокола» – по 63. Тільки зіграв «Кременчук» у порівнянні з киянами на гру менше. У «Дніпра»  – 64 очки після тих же 27-ми, що й у «Кременчука», проведених матчів. І завтра, у неділю, 26 лютого, команди проведуть, можливо, ключовий у боротьбі за перемогу в регулярному чемпіонаті поєдинок. На лід «Айсберга» вони вийдуть о 11:00.

Вас може зацікавити