Дотисли. Збірна України U20 здолала Естонію на чемпіонаті світу

Молодіжна збірна України у наднапруженому поєдинку переграла збірну Естонії і на цю мить очолила секстет дивізіону 1В чемпіонату світу.

Україна U20 – Естонія U20 – 5:1 (0:1, 1:0, 4:0)

Шайби: 0:1 – Д. Морозов (Д. Тімофєєв, Концеус, – більш.), 13:12. 1:1 – Дубський (Яцишин, Лисак), 26:16. 2:1 – Сидоренко (Дахновський), 46:52. 3:1 – Крикля (Сидоренко, Ковальчук), 48:29. 4:1 – Дахновський (Стецюра, Крикля, – більш.), 54:58. 5:1 – Ковальчук (Яцишин, Дубський, – п.в.), 58:48

Україна: Арцатбанов; Дахновський – Шамардін, Сидоренко – Крикля – Стецюра; Волков – Косарєв, Шаповалов – Євтехов – Іващенко; Трошкін – Полоницький, Шульга – Г. Сімчук – Ковальчук; Яцишин – Дубський – Лисак; Трущенко. Тренер – Андрій Срюбко

Естонія: Аґанезовс; Велья – Кудевііта, Степанов – Е. Потсінок – Д. Тімофєєв; Таммеорґ – Маттік, Концеус – Неволайнен – М. Потсінок; Сілдре – Проскурін, Н. Антонов – Масльонов – Д. Морозов; Абельянов – Сепма, Соотс. Тренер – Сімо Луукайнен

Судді: Фіхтнер (Австрія), Лундсґорд (Данія) – Буержі (Швейцарія), Мурнік (Словенія)

Кидки: 33 (9 + 9 + 15) – 19 (9 + 6 + 4)
Штраф:
6 (4 + 2 + 0) – 6 (2 + 2 + 2)

12 грудня. Блед (Словенія). Dvorana Bled. 26 глядачів

Змін у поєднання ланок в порівнянні з матчем першого туру проти поляків (5:1) наш тренерський штаб не вніс жодних. На жаль, не встиг залікувати застуду нападник Ігнат Пазій. Тепер тренери розраховують на повернення талановитого 17-річниго нападника «Норт-Бей Баттальйон» у третьому турі.

Естонці трохи спантеличили нашу команду стартовою агресією. Суперники зі стартових секунд запрононували височенний темп ведення гри з великою кількістю єдиноборств і заволоділи перевагою. Вирівняти гру і навіть затиснути суперника в його зоні українцям вдалося лише ближче до середини першого періоду. Але в ту мить, коли виглядало, що гол назріває, необов’язкове вилучення заробив Гавриїл Сімчук. Цю більшість естонці реалізували і повели в рахунку. Оговтатися і переламати хід гри на свій бік нашій команді до перерви не вдалося.

Та й зі стартових секунд другого періоду на льоду «Дворана Блед» точилася в’язка жорстка боротьба, в якій відвертої переваги не мала жодна з команд. Українці змогли відігратися зусиллями нападників четвертої ланки – ворота збірної Естонії вразив Ілля Дубський.

Блискучу нагоду вийти вперед на самому старті заключного періоду втратили Іващенко і Ковальчук. У ту мить, коли наша команда перебувала в меншості, Микита обіграв суперника біля борту на власній синій лінії і побіг на ворота суперників. Намагаючись зручніше підпрацювати шайбу під кидок, пробити Іващенко не встиг, але на відскок другим темпом встиг Ковальчук. Втім, переграти Аґанезовса з забійної позиції Михайло не зумів.

Коли ж склади вирівнялися, наша команда нарешті повноцінно затисла суперників на їх половині і матеріалізувала перевагу завдяки нападникам першої ланки. Героєм ударного відрізку, який визначив долю зустрічі став Микита Сидоренко, котрий спершу після індивідуального проходу закинув сам, а потім допоміг це зробити Іллі Криклі. А остаточно питання про переможця, реалізувавши більшість, зняв капітан Олексій Дахновський.

Третій матч на чемпіонаті світу збірна України проведе в четвер, 14 грудня. Суперниками стануть одні з прописних фаворитів турніру італійці, котрі в першому турі перемогли Естонію 5:1, а сьогодні зустрічатимуться зі збірною Хорватії. Початок матчу Україна – Італія на льоду «Дворана Блед» – 20:30 за київським часом.

Вас може зацікавити