Достойна боротьба після невдалого старту. Україна програла Польщі на Різдвяному кубку

Національна збірна України зазнала третьої поразки в рамках Різдвяного кубка, який у суботу, 18 грудня, фінішував у польському Битомі. Тільки цього разу, на відміну від двох, програних з мінімальним рахунком матчів від угорців і французів, господарі здобули переконливішу перемогу.

Польща – Україна – 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Шайби: 1:0 – Л. Налевайка (Костек, Ярош), 07:03. 2:0 – Лищарчик (Пас, Савіцкі), 07:38. 3:0 – Пас (Лищарчик, Савіцкі), 15:30. 3:1 – Міхнов (Толстушко, Денискін, – більш.), 39:53. 4:1 – Бринкус (Буковскі, Тичиньскі), 49:50

Польща: Левартовскі; Чура – Ґорни, Каменєв – Костек, Зелінські – Яворскі, Кравчик – Гожельскі; Лищарчик – Пас – Савіцкі, Л. Налевайка – Тичиньскі – Буковскі, Р. Налевайка – Ярош – Бринкус, Яскевич – Кшемень – Словакевич. Тренер – Роберт Калабер

Україна: Петров (Писаренко, 07:38); Толстушко – Ратушний, Матусевич – Александров, Горлушко – Герцик, Сисак – Логач; Міхнов – Гриценко – Р Благий, Андрцущенко – Фадєєв – Лялька, Денискін – Ворона – Савченко, Чіканцев – Панченко – Луговий. Тренер – Вадим Шахрайчук, асистент – Костянтин Сімчук

Кидки: 37 (16+9+12) – 19 (3+9+7)

Штраф: 10 (0+4+6) – 6 (4+2+0)

18 грудня. Льодовисько імені Братів Нікодемовичів. 950 глядачів

Україну підкосив провальний перший період, впродовж якого суперники нанесли по наших воротах 16 кидків проти трьох. Після двох попущених шайб тренери вирішили швидко замінити голкіперів, випустивши замість Олега Петрова героя зустрічі з французами Сергія Писаренка. І той продовжив грати так само надійно, як і за добу до того. Ще однією прикрістю першого періоду була втрата молодого нападника Євгена Фадєєва, котрий після брутального поштовху на борт у спину пошкодив плече і продовжити зустрічі не зміг.

Так чи інакше, після чергової, вже звичної для цього турніру ротації ланок, емоційних промов тренерів та капітана Андрія Міхнова в роздягальні, українська команда заграла значно агресивніше. І таки скоротила рахунок зусиллями Міхнова, з яким у бригаді реалізації більшості виходили найдосвідченіші виконавці – оборонець Всеволод Толстушко, нападники Роман Благий, Віталій Лялька і Андрій Денискін.

У третьому періоді українці доклали чималих зусиль і, граючи через «не можу», спробували врятувати гру. Проте відчувалося, що сили нашу команду поступово почали покидати. Все ж грати по три таких виснажливих поєдинки протягом трьох днів більшість наших гравців не звикли. І здобутий досвідє головним досягненням турніру, який вже став історією.

Наступного разу збірна України має зібратися у лютому наступного року, щоб 10-12 числа цього місяця провести три поєдинки домашнього Єврочелленджу в київському Палаці спорту.