Жорсткий фініш. Україна поступається Словенії на фініші олімпійської кваліфікації

Національна команда України програла й заключний поєдинок фінального раунду олімпійської кваліфікації в Ризі. Після поразок від французів і латвійців сьогодні наші хокеїсти поступилися Словенії. Наша команда поступалася 0:3, але, реалізувавши дві подвійних більшості, скоротила розрив до мінімуму. Втім, у третій 20-хвилинці словенці довели свою перевагу.

Словенія – Україна – 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)

Шайби: 1:0 – Урбас (Єґліч, Ґреґорц, – більш.), 05:19. 2:0 – Дрозґ (Макух), 12:20. 3:0 – Дрозґ (Ґреґорц), 28:19. 3:1 – Лялька (Захаров, Є. Фадєєв, – подв. більш.), 35:47. 3:2 – Пангелов-Юлдашев (Лялька, Є. Фадєєв, – подв. більш.), 36:45. 4:2 – Урбас (Павлін), 40:12. 5:2 – Єґліч (Маґовац, Дрозґ), 50:33. 6:2 – Куральт (Єґліч), 52:03

Словенія: Ус; Ґреґорц – Павлін (А), Єґліч (А) – Урбас (К) – Верліч; Маґовац (2) – Машіч, Дрозґ (4) – Тьорьок (2) – Макух (2); Кошіч – Чрновіч; Єзовшек – Куральт – Томажевіч (2); Подліпнік – Богінц, Берічіч (2), Мавер. Тренер – Ед Треґлав

Україна: Дьяченко (2) (О. Петров, 28:19); Чолач – Мережко (К), Трахт – Захаров – Пересунько; Сисак – Пангелов-Юлдашев (А, 9/20), Денискін – В. Мазур – Лялька (А); Гребеник – Рабушний, Ворона (2) – Є. Фадєєв – Бородай; Чердак – Садовіков – Німенко; Волков, Ф. Морозов. Тренер – Дмитро Христич

Судді: Брендер (Фінляндія), Черріґ (Швейцарія) – Ніітила (Фінляндія), Шлеґель (Швейцарія)

Кидки: 36 (8 + 11 + 17) – 18 (9 + 7 + 2)
Штраф: 14 (4 + 8 + 2) – 15/20 (4 + 4 + 7/20)

1 вересня. Рига (Латвія). Арена «Рига». 550 глядачів

У цьому матчі наші тренери знову трохи змінили склад, спробувавши нові поєднання і повернувши до складу Івана Сисака та Володимира Чердака. Натомість у словенців, які дві попередніх зустрічі провели абсолютно однаковими ланками, цього разу був відсутній капітан команди Роберт Саболіч. Його відсутність призвела до перестановок у другій, третій та четвертій п’ятірках. Також у воротах «рисів» грав новий голкіпер Жан Ус.

Стартовий період цього матчу мав схожий з попередніми поєдинками команди України в олімпійській кваліфікації сюжет: наші земляки непогано розпочинали гру, створювали моменти, але їх не реалізовували, зокрема й у більшості, тоді як суперники завдяки вищій індивідуальній майстерності свої нагоди реалізовували впевненіше. Не без наших помилок, звісно.

В середині матчу словенці довели свою перевагу до 3:0 і, здається, трохи заспокоїлися. І створили собі цим проблеми самотужки. Двічі поспіль словенська команда через брудну гру власних хокеїстів опинялася в подвійній меншості і двічі українці цими нагодами скористалися – відзначалися Віталій Лялька і Пилип Пангелов-Юлдашев. Більше того, в форматі 5х4 була нагода навіть зрівняти рахунок.

Але в підсумку жахливий для словенців другий період завершився, а вже на самому старті третього Ян Урбас зробив дубль і повернув своїй команді перевагу в дві шайби. Далі – гірше. За грубу атаку суперника в область голови матч-штраф (5+20) отримав Пангелов-Юлдашев. Ці п’ять хвилин наші хокеїсти вистояли, але пропустили ще двічі трохи згодом. Як наслідок – 2:6.

Таким чином, національна команда України завершила перший для себе за останніх 11 років фінальний раунд олімпійської кваліфікації з трьома поразками. Ці матчі вочевидь стануть добрим ігровим фундаментом напередодні повернення команди в дивізіон 1А чемпіонату світу.