Збірна України розгромила Литву

Національна Збірна України продемонструвала свою готовність до ЧС-2023, здобувши впевнену перемогу над Литвою і у повторній товариській зустрічі в Електренаї. Підшефні Вадима Шахрайчука закинули п’ять шайб та завершили програму спаринг-матчів шістьма перемогами у шести матчах із загальною різницею голів – -30:9!

Збірна Литви Збірна України 1:5 (0:20:1, 1:2)

Шайби: 0:1 – Денискін (Лялька, Андрейків), 4:56. 0:2 – Мережко (Ратушний, Пересунько), 9:33. 0:3 – Пересунько (Трахт), 21:39. 0:4 – Ворона (Денискін, Пангелов-Юлдашев, – більш.), 45:48. 0:5 – Пангелов-Юлдашев (Денискін, Німенко, – більш.), 49:40. 1:5 – Грініус (Гусєвас, – більш.), 59:59.

Булліти – 0:3 (Пересунько, Лялька, Ворона).

Литва: Лубіс; Ясінявічус – Гусєвас, Гінтаутас – Цизас – Босас, Калейніковас – Грініус – Норейка, Проценко – Мікалаускас, Алішаускас – Валівоніс, Жукаускас – Бінкуліс – Бендзіус, Черняускас – Станкюс, Мотеюнас – Сілін, Грибаускас – Лайхутіс – Красільніковас. Головний тренер – Рон Паско.

Україна: Дьяченко; Мережко (к) – Ратушний, Куцевич – Німенко – Морозов, Пангелов-Юлдашев – Ігнатенко, Лялька – Фадєєв – Денискін, Воронін – Андрейків, Панченко – Ружніков – Бородай, Пересунько – Мазур – Трахт, Гребеник, Ворона. Головний тренер – Вадим Шахрайчук. Тренер – Костянтин Сімчук.

Арбітри: Б.Яксіс (Литва), А.Кіча (Україна).

Кидки: 18 (5+7+6) – 42 (18+13+11).
Штраф: 18 – 14.

19 квітня. Електренай. Льодовий палац. 310 глядачів.

Українці домінували протягом усієї зустрічі, а найпроблемніший відрізок біля наших воріт виник на останніх хвилинах другого періоду за рахунку 3:0, коли Денис Бородай та Ігор Мережко одночасно вирушили на лаву оштрафованих. Литовці у форматі «5 на 3» створили парочку погроз біля наших воріт, але Богдан Дьяченко та трійка оборонців чудово впоралися з усіма викликами!

У третьому періоді українці закріпили свою перевагу в рахунку, але трохи засмутили свого голкіпера, пропустивши на останній секунді, позбавивши Дьяченка шатаута. А вже в тренувальній серії післяматчевих буллітів (по п’ять кидків), яка відбулася за домовленістю сторін, підопічні Вадима Шахрайчука також виявилися сильнішими за представника дивізіону 1A – 3:0 (Пересунько, Лялька, Ворона).

Після цієї зустрічі «синьо-жовті» повертаються з Литви до Естонії, де вже 23 квітня стартує чемпіонат світу у дивізіоні 1B. Збірна України свій перший поєдинок на першості планети проведе проти збірної Китаю.