Збірна України виграє олімпійський передолімпійський турнір у Польщі!

Збірна України виграє олімпійський передолімпійський турнір у Польщі. У заключному матчі змагань у Сосновці українці впевнено здолали естонців і незалежно від результату зустрічі команд Польщі і Кореї, які були переможені раніше, посіли перше місце в квартеті!

Україна – Естонія – 5:3 (3:0, 1:2, 1:1) 

Шайби: 1:0 – Мазур (Мережко, Трахт, – більш.), 02:29. 2:0 – Пангелов-Юлдашев (Денискін, Гребеник), 15:59. 3:0 – Лялька, 17:17. 3:1 – Аррак (Рооба, Фурса), 23:29. 4:1 – Фадєєв (Пересунько), 24:33. 4:2 – Васьонкін (Віітанен), 26:41. 4:3 – Віітанен, 55:53. 5:3 – Пересунько (Лялька), 57:40

Україна: Дьяченко; Гребеник – Пангелов-Юлдашев, Лялька – Мазур – Морозов; Сисак – Мережко, Трахт – Фадєєв – Пересунько; Чолач – Ратушний, Ворона – Захаров – Денискін; Коренчук – Куцевич – Бородай; Андрейків, Панченко. Тренер – Дмитро Христич

Естонія: Коітмаа (Вірро, 24:33); Кулінцев – Осіпов, Рооба – Аррак – Фурса; Сілдре – Коокмаа, Александров – Васьонкін – Віітанен; Таммеорґ – Лагесалу, Юрґенс – Аппельберґ – Кіік; Романов – Федоровіц – Пузаков; Лугт, Ловков. Тренер – Петрі Скірко

11 лютого. Сосновець (Польща). ArcelorMittal Park. 441 глядач

Перед вирішальним матчем олімпійської передкваліфікації в таборі збірної України панував олімпійський спокій. На ейфорію, яку могла спричинити перемога над збірною Польщі, не було й натяку. Хокеїсти і тренери розуміли, що осічка в заключному матчі нівелює всю пророблену роботу. А що збірна Естонії вміє кусатися, вона гарно продемонструвала в другому періоді цього матчу. Проте про це потім.

Склад на матч проти естонців був схожий до того, в якому українці діяли проти поляків. Лише центральні нападники Євген Фадєєв і Віктор Захаров помінялися ланками. Інші поєднання залишилися традиційними.

Налаштування, з яким українці вийшли на лід, проявилося сповна в першому періоді. Вартувало нашим хокеїстам вперше отримати чисельну перевагу, як Вадим Мазур через лічені секунди підправив шайбу у ворота після кидка Ігоря Мережка. Другий гол українці організували навпаки через кілька митей після того, як Андрій Денискін відсидів дві штрафних хвилини. Ледь з’явившись на льоду, наш нападник видав практично з п’ятака блискучий пас на ніким не прикритого Пилипа Пангелова-Юлдашева, а той влучно пробив у дальній кут. І нарешті вінець періоду: перехоплення Віталія Ляльки, ривок із власної половини і майстерна реалізація виходу «один в нуль».

Певна розслабленість у діях нашої команди з’явилася лише з поверненням на лід після першої перерви. Однак дві шайби в купі ще кількома небезпечними моментами нехай і не дуже швидко, але привели українців до тями і змусили грати дисциплінованіше. Добре також, що в цьому безшабашному відрізку знайшлося місце одній результативній відповіді українців. То Євген Фадєєв, ледь в’їхавши в зону суперника, влучно кинув у дальню «дев’ятку». Якби не ця шайба, інтрига відродилася б заново. А так українці поступово знизили градус протистояння, заграли прагматичніше, чому посприяли зокрема тренерські перестановки і спершу довели до завершення другий період, а потім і матч.

Тож маємо перший успіх хокейного 2024-го. Збірна України поповнила музей вітчизняного хокею красивим кубком і продовжить боротьбу за потрапляння на Олімпіаду-2026 у серпні.

INNOVECS – титульний партнер національної збірної України

Вас може зацікавити