Збірна України всуху перемогла Естонію на старті чемпіонату світу

Збірна України стартувала на чемпіонаті світу в дивізіоні 1В зі впевненої перемоги. Все почалося з шайби Олександра Пересунька, продовжилося першим у кар’єрі голом за національну збірну Станіслава Садовікова. Потім були голи Андрія Денискіна, Данила Трахта, що в купі з шатаутом Богдана Дьяченка принесло українцям впевнену звитягу над одним із найважчих суперників. В заключному періоді українці на куражі закинули чотири ефектних шайби.

Естонія – Україна – 0:8 (0:1, 0:3, 0:4)

Шайби: 0:1 – Пересунько (Ратушний, Мазур), 11:44. 0:2 – Садовіков (Захаров, Лялька, – більш.), 21:36. 0:3 – Денискін (Ратушний, Фадєєв), 21:27. 0:4 – Трахт (Пересунько, Пангелов-Юлдашев), 25:27. 0:5 – Кривошапкін (Ворона, Янішевський), 47:24. 0:6 – Мережко (Пересунько, Толстушко), 52:41. 0:7 – Денискін (Янішевський), 54:58. 0:8 – Морозов (Садовіков), 55:55

Естонія: Мьольдер; Кулінцев – Осіпов (2), Р. Рооба (К) – Комбе – Фурса; Слесаревський – Новіков (2), Васьонкін (А) – Аррак – Віітанен; Коокмаа – Лагесалу (А), Кіік – Юрґенс – Александров; Пузаков – Паррас – Йоґі; Кудевііта. Тренер – Петрі Скріко

Україна: Дьяченко; Мережко (К) – Дахновський, Мазур – Пересунько – Трахт; Сисак – Пангелов-Юлдашев (А), Лялька – Захаров – Бородай (2); Андрейків – Ратушний (2), Денискін – Є. Фадєєв – Ворона; Толстушко – Янішевський, Морозов – Кривошапкін (2) – Садовіков. Тренер – Дмитро Христич

Судді: Р. Гансен (Норвегія), Р. Маґнуссон (Швеція) – Д. Рей (США), Сащенков (Литва)

Кидки: 15 (2 + 6 + 7) – 34 (10 + 7 + 17)
Штраф: 4 (4 + 0 + 0) – 6 (0 + 4 + 2)

27 квітня. Вільнюс (Литва). Twinsbet Arena. 227 глядачів

Як то зазвичай буває на стартах турнірів такого рангу, початок зустрічі вийшов доволі нервовим. Естонці вже на другій хвилині зустрічі опинилися в меншості, але розіграти зайвого нашій команді не вдалося. Українці начебто й затисли суперників біля їх воріт, але дійсно гострих моментів у цьому відрізку не створили. А трохи згодом збірна Естонії мала всі шанси повести в рахунку. То Роберт Рооба зі своєї улюбленої позиції, з лівого кола для вкидання кидав у дальній верхній кут, але влучив у поперечину. Шайба летіла з такою швидкістю, що суддям, аби переконатися у власній правоті, навіть довелося переглядати відео.

Зрештою, в другій половині періоду перевага збірної України була вже великою і шайба Олександра Пересунька після влучного кидка з середньої відстані стала логічним вислідом цієї домінації. До перерви українці втратили кілька нагод збільшити перевагу. Закріпити успіх нашим хокеїстам вдалося на старті другого періоду, під час гри в більшості. То Станіслав Садовіков замкнув з п’ятака передачу з-за воріт Віталія Ляльки. Не встигли естонці оговтатися, як уже Андрій Денискін на п’ятаку вдало скоригував політ шайби після кидка Євгена Ратушного. Коли ж Данило Трахт трохи згодом замкнув передачу Пересунька з-за воріт, долю зустрічі було фактично вирішено. У третьому ж періоді наші хокеїсти закинули на куражі ще чотири шайби, одна красивіша за іншу.

Два інших поєдинки першого туру завершилися з результатами 3:0. З такими рахунками збірна Китаю перемогла команду Нідерландів, а господарі, команда Литви, впоралися з Іспанією.

Завтра, 28 квітня, о 19:30 збірна України гратиме з суперниками з Нідерландів.