Збірна України (U-20) програла Японії та виборола друге місце на ЧС-2022

Українська молодіжка у своєму останньому матчі на чемпіонаті світу програла, пропустивши за гру більше шайб, ніж за весь турнір! В підсумку команда Олександра Бобкіна фінішувала другою, а Японія з першого місця підвищилася в класі – зробивши крок до дивізіона 1A.

Збірна Японії (U20) Збірна України (U20) 7:4 (1:14:02:3)

Шайби: 0:1 – Дубський (Сидоренко), 9:28. 1:1 – Моріта (Мурасе, Танечі), 13:51. 2:1 – Сузукі (Ова), 21:43. 3:1 – Токо (Моріта, – більш.), 22:51. 4:1 – Мурасе (Моріта, Танечі), 26:47. 5:1 – Ушіо (Ова, Мурасе), 33:28. 5:2 – Сидоренко, 43:10. 6:2 – Моріта (Танейчі), 7:2 – Касаі (більш.), 7:3 – Сидоренко, 47:16. 7:4 – Сидоренко (Арцатбанов), 57:57.

Японія: Тамура; Токо – Муракосо, Касаі – Ова, Такада – Таканаші, Савагучі – Такасакі, Андо – Нішівакі – Ушіо, Моріта – Мурасе – Танечі, Цуцумі – Сузукі – Койва, Сасанума – Окубо – Такеда. Тренер – Перри Перн.

Україна: Сердюк (Арцатбанов, 22:51); Атаманчук – Дахновський, Трошкін – Волков, Шамардін – Сушков, Портной ­– Кісельов; Коржилецький – Белік – Трахт, Грабовецький – Царьковський – Панасенко, Ковальчук – Дубський – Сидоренко, Красножон – Садовіков – Сібілевич. Тренер – Олександр Бобкін.

Кидки: 31 (10+13+8) – 23 (5+6+12).

Штраф: 8 – 18.

17 грудня. Битом. Палац «Битом Арена». 750 глядачів.

… Один крок. Українці переможно промарширували перші чотири тури у Битомі та створили собі двоочковий заділ перед останнім туром, що гарантувало українцям підвищення у класі навіть за нічийного результату, але скористатися варіантами для маневру «синьо-жовті» не зуміли.

Українці розпочали зустріч якось надто обережно, більше зосередившись на збереженні своїх воріт, ніж на звично хвацькій музиці атаки. Така тактика працювала в першому періоді, але після перерви серія помилок в обороні призвела до різких, кинджальних випадів і кидків японців. Нічого не змінив і фокус із заміною воротаря Гліба Арцатбанова на Савву Сердюка: “пожежа” у другому періоді як палала біля наших воріт, так і продовжила до самої перерви. Гра попереду взагалі розладналася, а японський тайфун біля наших воріт фактично позбавив шансів на порятунок.

Не змогли знайти аргументів українці й у третьому періоді, хоч першими забили і навіть виграли заключну третину. В підсумку поразка – 4:7. Збірна України провалила один період на чемпіонаті світу в Польщі та зі срібними медалями залишилася на наступний рік у дивізіоні 1B, а Японія виборола єдину путівку до дивізіону 1A. Залишили ж групу B хокеїсти Південної Кореї, які в заключній зустрічі сконфузилися у поєдинку з Польщею – 2:11. Місце корейців на ЧС-2023 займе найкраща команда дивізіону 2A – Хорватія.