Збірна України програла Японії та фінішувала другою на ЧС-2023

Національна збірна України не змогла перервати серію поразок від збірної Японії, котра тягнеться із чемпіонату світу 2014 року. Невдача у «лобовій» зустрічі залишила нашу команду на другому місці, а путівку до дивізіону 1A вибороли представники азіатського континенту. Збірна Сербії фінішувала останньою і вилетіла до дивізіону 2A.

Збірна Японії Збірна України 5:3 (2:02:01:3)

Шайби: 1:0 – Сузукі (Осава), 7:58. 2:0 – Хірано (Х.Сато, – більш.), 19:29. 3:0 – Хірано (Х.Сато, Ш.Накадзіма – більш.), 29:04. 4:0 – Тагакі (Ірікура, Хеллідей), 29:25. 5:0 – К.Отсу, 40:46. 5:1 – Ворона (Трахт, Мережко, – більш.), 45:12. 5:2 – Лялька (Андрейків), 52:45. 5:3 – Коренчук (Ворона, Захарченко), 56:33.

Японія: Нарісава; Ішида – Ямада, Хітосато – Ш.Накадзіма – Хірано, Хеллідей – Хаята, К.Отсу – Осава – Сузукі, Фурухаші – Т.Накадзіма – Ханзава, Йонеяма – Х.Сато, Ю.Отсу – Токо, Тагакі – Ірікура – К.Сато. Головний тренер – Перрі Перн.

Україна: Дьяченко (Захарченко, 29:25); Мережко – Сисак, Пересунько – Мазур – Трахт, Пангелов-Юлдашев – Ратушний, Лялька – Фадєєв – Денискін, Гребеник – Андрейків, Ворона – Німенко – Коренчук, Куцевич – Бородай – Ружніков, Панченко, Воронін. Головний тренер – Вадим Шахрайчук. Тренер – Костянтин Сімчук.

Арбітри: М.Бака (Польща), Б.Хоппе (Німеччина).

Кидки: 29 (12+11+6) – 33 (8+11+14).
Штраф: 8 – 29.

29 квітня. Таллінн. Льодовий палац «Тондіраба». 3 870 глядачів.

Для завоювання «золота» та підвищення у класі збірної України потрібна була лише перемога в основний час над незручною та класною командою Японії на чолі з досвідченим канадцем Перрі Перном. Зустріч складалася важко: пропустили після рикошету першу шайбу, а потім втратили «центра» третьої трійки нападу ветерана Дмитра Німенка за атаку біля борту Юсея Отсу. Судді подивилися «кіно» і вилучили нашого гравця до кінця зустрічі, залишивши Україну на п’ять хвилин у меншості. Азіати скористалися нагодою та забили у «роздягальню» – 2:0. Добре, що не більше…

У другому періоді українці тиснули, створювали моменти (шайба двічі потрапляла у стійку), навіть забили гол за допомогою добивання Євгена Фадєєва), але японці взяли «челендж» і судді скасували гол, оскільки наш гравець заїхав у воротарську зону і перешкодив пересуванню воротаря.

Разом з тим шайби продовжували залітати у наші ворота після могутніх кистьових кидків японців, а після четвертого пропущеного гола Богдана Дьяченка на останньому рубежі замінив Едуард Захарченко…

Пробити японську «стіну» нашим вдалося здебільшого вже за рахунку 0:5, але врятувати зустріч було майже нездійсненною місією, хоча українці билися до кінця і навіть скоротили відставання під гучне скандування «Молодці»! У підсумку національна збірна України не змогла перервати серію поразок від збірної Японії, яка тягнеться із чемпіонату світу 2014 року.

Натомість після торішнього третього місця Україна зробила крок вперед, а захисник Ігор Мережко з 13 (3+10) очками виграв потрійне звання:  найкращого гравця матчу, гравця збірної України та захисника всього ЧС-2023! Приємно, що найкращим бомбардиром турніру став також наш представник – український форвард Олексій «павер плей» Ворона набрав 13 (5+8) балів та закинув усі свої п’ять шайб у більшості після 7 (!) кидків! Бравісімо!