Україна перемагає Нідерланди на ЧС, скориставшись досвідом повітряних тривог

Збірна України здобула другу перемогу на чемпіонаті світу в дивізіоні 1В. У матчі, який на півгодини переривався через пошкодження льодової поверхні, наші хокеїсти всуху перемогли нідерландців. Едуард Захарченко слідом за Богданом Дьяченком записав до активу шатаут, а Пилип Пангелов-Юлдашев, Ігор Мережко, Віктор Захаров і Олександр Пересунько результативними кидками зусилля воротаря підтримали.

Україна – Нідерланди – 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Шайби: 1:0 – Пангелов-Юлдашев (Садовіков, Захаров, – більш.), 07:13. 2:0 – Мережко (Янішевський, Морозов), 12:41. 3:0 – Захаров (Пангелов-Юлдашев, Лялька), 33:11. 4:0 – Пересунько (Морозов, Сисак, – менш.), 45:44

Україна: Захарченко; Сисак (2) – Мережко (К), Денискін – Є. Фадєєв – Бородай (2); Пангелов-Юлдашев (А) – Дахновський, Лялька (А) – Захаров (2) – Ворона; Андрейків – Ратушний, Пересунько – Мазур – Янішевський (2); Морозов (2) – Кривошапкін – Садовіков; Толстушко. Тренер – Дмитро Христич

Нідерланди: Остервейк; Лоґінов – Кроненбурґ, Гуйсман – Сарс – Коллард; ван Ґорп (К, 2) – Йонґманс, Бісон – Нордеманн (А) – де Бонт (А); Доп – Борґман, Тіммер – Філіппіні (4) – Схонінґ; – Тьїн-А-Тон – Спел – Фосмер; ван Барсен. Тренер – Даґ Мейсон

Судді: Блойтер (США), Р. Маґнуссон (Швеція) – Ґ. Юнссон (Швеція), Мушик (Угорщина)

Кидки: 44 (16 + 16 + 12) – 16 (5 + 6 + 5)
Штраф: 10 (2 + 4 + 4) – 6 (2 + 4 + 0)

28 квітня. Вільнюс (Литва). Twinsbet Arena. 283 глядачі

У цьому матчі тренери нашої команди вирішили дати перепочинок нападникові Данилові Трахту, котрий закинув голландцям чотири шайби в матчі торішнього чемпіонату світу. Власне, за відсутності нападника, який у стартовому поєдинку проти естонців грав у першій п’ятірці, були проведені відчутні зміни у кожній з ланок, найпомітніша з яких – у напад повернувся Олексій Янішевський, гравець, який до сезону-2023/2024 грав лише на позиції форварда, але в ході попереднього чемпіонату України переквалфікувався в оборонця і в цьому статусі й повернувся після чотирирічної перерви в збірну. Тепер Олексієві знову довелося згадати старі навички.

На відміну від попередньої, цю гру наші хокеїсти розпочали в’яло і відкрили рахунок лише в середині періоду, коли дальнім кидком у більшості ворота суперників вразив Пилип Пангелов-Юлдашев. Після того гра стала жвавішою. Аж до миті, поки в зустрічі не виникла майже півгодинна пауза, пов’язана з пошкодженням льодової поверхні. В принципі, представники українського чемпіонату звикли грати в умовах непередбачуваних пауз, пов’язаних з повітряними тривогами, так що ця їх сильно не спантеличила. Різниця полягає в тому, що вдома в схожих обставинах після догравання періоду нова 20-хвилинка розпочинається практично відразу. На чемпіонаті світу регламентована пауза була за графіком і це трохи вплинуло на азартність в діях найперше наших хокеїстів. У першому періоді вони зусиллями Ігоря Мережка ще подвоїли превагу, а в другому, відчуваючи власну ігрову вищість, діяли без особливої агресії.

Врешті, зустріч завершилася перемогою українців 4:0.

В інших поєдинках другого туру збірна Китаю перемогла 7:1 суперників з Іспанії, а команда Литви – 6:1 Естонію. Україна, Китай та Литва після двох турів ідуть без втрат. Завтра на чемпіонаті світу день відпочинку. А 30 квітня збірна України починаючи з 12:30 гратиме проти першого з прямих конкурентів за перемогу в турнірі – збірної Китаю.