Українські юніори зіграли проти господарів чемпіонату світу

Юніорська збірна команда України провела перший поєдинок на чемпіонаті світу в Мариборі. Суперниками нашої команди були господарі та головні фаворити турніру – словенці.

Україна U18 – Словенія U18 – 3:5 (0:3; 2:1; 1:1)

12 квітня 2015 року, 21:00. «Лєдна Дворана Табор» (м. Марибор),

Судді: К. Девердт (Бельгія), Я. Фуре (Франція), С. Шахнєвіч (Польща)

Україна: Краснопольський (Дяченко, 7:35). Мережко – Григор’єв, Александров – Поцілуєнко, Ганопольский – Зельдіч, Шпак. Ворона – Мазур – Фадєєв, Герасименко – Терчієв – Денискін, Алексанян-Петрович – Свищев – Геворкян, Нігматуллін – Щербаков – Генералов, Матвієнко.

Голи: 0:1. Єзовшек (6:15), 0:2. Єзовшек (Главіч, 7:35), 0:3. Главіч (Грахут, 15:57), 0:4. Орєхек (Сімшич, 28:41 – менш.), 1:4. Мазур (Фадєєв, 30:55 – більш.), 2:4. Ворона (Нігматуллін, 34:51), 2:5. Дрозг (41:10), 3:5. Нігматуллін (Герасименко, 45:24)

Нереалізований штрафний кидок: Єзовшек (13:08, воротар)

Штраф: 12 – 10

Кидки: 27 – 25

Вкидання: 31 – 33

Найкращі гравці: Фадєєв – Єзовшек

Перед початком турніру саме словенці вважалися фаворитами змагання. У команди Рока Ройшека три повноцінні атакувальні ланки, надійний голкіпер та стабільні захисники. Втім, забігаючи наперед, матч вийшов абсолютно рівним. А переміг той, хто зробив менше грубих помилок.

Команди розпочали матч із обережної розвідки. Відчувалося, що на господарів тиснула відповідальність виступу перед рідною публікою. Можливо саме тому підопічні Рока Ройшека перші хвилини провели в обороні. Наша команда створила два-три перспективні моменти для взяття воріт суперника. Особливо гаряче біля воріт словенців було під час нашої гри в більшості. Кілька разів від синьої лінії пристрілювався Ігор Мережко, свій шанс намагався знайти і Вадим Мазур.

Парадоксально, але саме ця більшість стала для нашої команди роковою. Жан Єзовшек, щойно вийшовши з лави для оштрафованих, обікрав Андрія Григор’єва, вийшов віч-на-віч з Юрієм Краснопольським та впевнено переграв нашого голкіпера.

Цей момент надломив нашу команду, чим і скористалися словенці. Небезпечні моменти біля воріт Марка Влаховіча майже не виникали. А от господарі чемпіонату своїми шансами скористались. Минула хвилина і Єзовшек знову запалив червоне світло за нашими воротами. Тут же Краснопольський попросив заміну. Богдан Дяченко, що замінив Юрія, відразу ж не дозволив Єзовшеку оформити хет-трик: наш голкіпер парирував штрафний кидок у виконанні «дев’ятки» словенців. Але залишити свої ворота у недоторканості Богданові не вдалося: ближче до завершення стартового періоду Гашпер Главіч зробив перевагу своєї команди потрійною.

Початок другого періоду став продовженням першого. Словенці контролювали хід подій і ще раз використали свій шанс. Лише після цього наша команда прокинулася. Спочатку фірмову більшість (подібну комбінацію наша команда награвала кілька днів на зборах) реалізував Вадим Мазур, а потім успішний для господарів льоду підсумок поєдинку поставив під сумнів Олексій Ворона.

Перед третім періодом Андрій Савченко та Микола Майко налаштували своїх підопічних на гостроатакувальну гру. Втім майже всі плани нашої команди перекреслила помилка захисника, який у власній зоні втратив шайбу та дозволив відзначитись Яну Дрозгу. Інтригу у зустрічі повторно відновив Ренат Нігматуллін, переведення якого у більш високу ланку принесло свої плоди.

Втім команда господарів, відчувши небезпеку, грамотно зіграла в обороні та довела матч до перемоги.

***

В інших матчах ігрового дня Австрія перемогла Японію (5:1), а Італія з проблемами переграла Литву (3:2).