Шахрайчук: «У Любляні ми вчимося на помилках – хлопці це розуміють»

Головний тренер збірної України з хокею Вадим Шахрайчук в інтерв’ю з пресслужбою Федерації прокоментував виступи нашої команди на міжнародному турнірі в Любляні, а також поділився своїми очікуваннями від прийдешнього і заключного протистояння з господарями змагань – словенцями.

–       На які труднощі ми натрапили зі збірною Франції?

Складнощі одні й ті самі – ми зустрічаємось із командами, які вище нас за класом. Ми хоче в найближчому майбутньому складати цим збірним конкуренцію, тож зараз у Любляні ми вчимося на помилках. Хлопці це розуміють і від матчу до матчу здобувають необхідний досвід. 

–       На цьому турнірі за нашу команду грає чимало молодих гравців. Чи задоволені Ви їхніми виступами?

Так, я задоволений нашою молоддю. Сімчук, Ступак, Бородай, Чолач, Матусевич – доволі хороші гравці. Авжеж, їм важко даються ці змагання, адже вони ніколи не зіштовхувались із подібним рівнем. В УХЛ і близько немає таких швидкостей. Так що вони молодці, намагаються не поступатись грою. Але, на жаль, поки що їх не вистачає на весь матч. Наче проводимо хороші періоди, а от у кінцівці не вистачає сил. При цьому ми граємо майже без перерв. Це так само дається в знаки. У комплексі поки що важкувато їм, а от якщо брати окремі ігрові епізоди, то мають дуже гідний вигляд. Головне – у них є величезне бажання грати, слухати та навчатись. Думаю, після цього турніру вони стануть лише сильнішими.

–       Дійсно, ми граємо з командами, які вище за класом, але програвати ніхто не любить. Як налаштовуєте хлопців на ігри та підтримуєте їхній бойовий дух?

Як і всі спортсмени, наші хокеїсти завжди хочуть перемагати – на всіх змаганнях і в усіх матчах. Неважливо, грають вони з Польщею, Австрією чи Словенією. Ми показали хороший хокей із Польщею та Францією, добре протримались половину гри з Румунією. Авжеж, трохи вибиває з колії, що не вдається перемогти в таких близьких матчах. Але тренерський штаб намагається мотивувати всіх гравців на кожну зустріч, кожен період і кожну зміну. Думаю, хлопці нас чують і віддаються на льоду повністю.  

Я сьогодні (20 травня – прим.) в роздягальні сказав, що прикро за цей матч із Францією. Наші гравці йшли на такі самопожертви – брали шайби на себе, бились до кінця, тому дуже сумно, що не вдалось заробити бодай одне очко. Але я думаю, що ці ігри – хороша інвестиція в майбутнє, яка допоможе нам на чемпіонаті світу в наступному сезоні.

–       Попереду Словенія – команда однієї ланки з Австрією. Чого очікуємо від прийдешньої гри?

Ми будемо грати так, наскільки ми готові. Не варто забувати, що це вже наша п’ята гра за останні шість днів. Налаштовуємось, як і на попередні матчі. Нам необхідно винести з цієї гри максимум користі та досвіду, загартувати наші характери. Ми не ставимо зараз результат – виграти, зіграти внічию чи програти. Наше завдання – навчитись грати в сучасний хокей, у який грають та ж Австрія чи Словенія. Ці команди були ще рік тому в Дивізіоні ІА, куди ми прагнемо потрапити. Тому ці змагання для нас, у першу чергу, – навчання. Тому дякуємо нашій Федерації за можливість тут грати та організаторам турніру за запрошення. Це неоціненний досвід для тренерського штабу та гравців.


Вас може зацікавити