Шахрайчук: «Із кожним днем форма гравців збірної стає кращою»

Головний тренер збірної України з хокею Вадим Шахрайчук в інтерв’ю з пресслужбою Федерації підбив підсумки перших днів навчально-тренувального процесу національної команди. 

Очільник команди зізнався, що форма українських хокеїстів ще далека від оптимальної, але мотивація гравців дуже висока – хлопці викладаються на тренуваннях і готові приймати нові виклики. 

–       Які Ваші перші враження від роботи зі збірною України? 

Поки що враження лише позитивні. Хлопці прибули до лав збірної з великим бажанням, хочуть показати себе, відібратись в основний склад і поїхати на міжнародний турнір до Словенії. У цілому тренувальним процесом я задоволений. Авжеж, не всі гравці добре підготовлені, частина з них була у відпустці. Але бажання, яке в них є, дарує мені оптимізм. Тож думаю, що ми встигнемо підготуватись і гідно виступити на змаганнях. 

В усіх гравців різний рівень підготовки. Наприклад, хтось грав у фіналі чемпіонату України, хтось вибув раніше і приїхав до національної команди після кількох тижнів відпочинку. Тому наше завдання зараз – підвести їх та підготувати фізично. Плюс – у нас ще є тиждень, аби дати їм тактичні напрацювання, аби вони розуміли, як діяти в тій чи іншій ситуації, який хокей ми від них хочемо бачити. Однозначно можу сказати, що з кожним днем їхня форма стає все кращою і кращою.

У клубі в тебе є місяць або навіть два для того, щоб підготувати команду. У збірній усе набагато складніше. Ми також додатково спілкуємось із хлопцями, пояснюємо їм наше бачення та тактику. Авжеж, трапляються складнощі під час роботи, але з ними можна впоратись.

–       Яке наразі найбільш «проблемне» місце в нашої команди?

Дійсно, у нас є слабке місце. На жаль, ми зараз не в оптимальному складі. Але з цим нічого не вдієш. Мій принцип – хто хоче, той приїздить до збірної. Якщо хтось втомився, у нього є інші проблеми – нехай готується до наступних викликів. Усі, хто хотів доєднатись до команди, вони зараз тут.  

–       Ви вперше тренуєте національну збірну України, причому деякі Ваші підопічні ще застали вас на льоду під час ігрової кар’єри – хтось грав з Вами в одній команді, хтось навпаки – проти Вас. Як Вам така зміна ролей?

Складно відповісти. Але я хлопцям одразу сказав – у мене до всіх буде однакове ставлення. Без різниці – тобі 30 чи 20 років. Усе треба доводити на льоду. Хто краще підготовлений – той потрапляє в основний склад. Немає жодного значення, чи виступав хокеїст зі збірною, чи лише приїхав. Головне – готовність і бажання працювати. Усьому іншому ми навчимо. 

–       Цього разу до лав збірної прибуло чимало новачків – молодих гравців. Наскільки вони конкурентоспроможні, порівнюючи з досвідченішими хлопцями? 

Вони слухають, намагаються виконувати. Так, видно, що їм трохи важко. Можливо, через те, що вимоги відрізняються від тих, що в клубі. Але вони мовчать, пихтять. Думаю, для всіх хокеїстів ці збори підуть на користь, а набуті тут навички знадобляться й наступного сезону в клубах. Хочеться вірити, що після зборів усі хлопці стануть на одну сходинку вищими, ніж були. До нас приїхали деякі гравці, які не мали достатньо ігрового часу в клубах. Тут ми їх привели в тонус. Мені здається, це допомагає стати розкутішим і в психологічному плані.

–       На міжнародному турнірі в Любляні на нас чекають доволі сильні суперники. Лише Польща є представником Дивізіону ІВ. Усі інші – з ІА. Які Ваші очікування від цих товариських змагань і які першочергові цілі стоять перед нашою командою?

Ми їдемо туди набивати шишки. Сьогодні Україна є найслабшою командою «на папері». Хочемо вже побачити наших майбутніх суперників. Так, у нас зараз не оптимальний склад, але сподіваюсь, що в кожному матчі ми будемо викладатись на повну. А там хто вже буде на цей момент сильнішим, той і переможе. Будемо виходити й битись. Сподіваюсь, що нашим уболівальникам не буде за нас соромно.


Вас може зацікавити