Сезон 2006-2007

27 квітня – 13 травня 2007 року. Чемпіонат світу в топ Дивізіоні (Москва, Митіщі – Росія)

71-й за ліком чемпіонат світу з хокею відбувся в Москві та Митіщах. Востаннє Росія бачила на власні очі найсильніші збірні світу 2000 року, коли змагання приймав Санкт-Петербург. Північна Пальміра і цього разу мала приймати матчі чемпіонату, проте в липні 2006 року Міжнародна федерація хокею прийняла рішення щодо переносу матчів до столиці Росії. Основним конкурентом у боротьбі за право проведення світового чемпіонату була Канада, проте канадці зняли свою кандидатуру в останній момент. Канадці пояснили своє рішення маркетинговими проблемами, проте насправді їм було обіцяно право на проведення чемпіонату 2008 року – в рік 100-річчя IIHF.

Основним нововведенням була відміна нічийних результатів. Таким чином, глядачі були свідками численних овертаймів та серій буллітів.

Перший раунд

В офіційній програмці до чемпіонату містилась наступна фраза: «в ситуації, в якій опинилася українська команда, найближчим часом можна очікувати її пониження в класі».

Перед початком чемпіонату світу в російській Суперлізі сталися революційні зміни у політиці по відношенню до легіонерів. У зв’язку з цим українська команда не змогла розраховувати в Москві на допомогу значної частини своїх лідерів. Костянтин Симчук, Вадим Шахрайчук, Костянтин Касянчук та інші не взяли участь у чемпіонаті. Інших гравців підкосили травми. В той же час кризовий період переживав столичний «Сокіл», який в білоруському чемпіонаті перебував у підвалинах турнірної таблиці, оновивши кілька клубних антирекордів. Вершиною проблем команди стали труднощі з воротарями. Ігор Карпенко не мав стабільного місця в складі чемпіона Білорусі мінського «Динамо». Схожа ситуація була у Олександра Федорова у «Хімволокні», а Вадим Селіверстов поїхав на чемпіонат, пропустивши більшу частину сезону.

Проблеми додалися на початку змагання, коли серйозну травму отримав Ігор Карпенко. Тож у матчі проти Росії ворота України захищав Вадим Селіверстов. Найважливішим поєдинком України на турнірі був матч проти Данії. Вже у стартовому періоді данці тричі вразили ворота Олександра Федорова, а потім довели матч до перемоги 4:3.

У нашої команди ще залишалися сподівання на вдалий підсумок турніру за виживання, проте особливих ілюзій стосовно перспектив української команди майже не лишилось.

Склад національної збірної команди України

Результати матчів групи
D:

Дата Команда А Команда Б Рахунок
27.04.2007 Україна Фінляндія 0:5 (0:1; 0:3; 0:1)
27.04.2007 Росія Данія 9:1 (3:1; 5:0; 1:0)
29.04.2007 Фінляндія Данія 6:2 (3:1; 1:0; 2:1)
29.04.2007 Росія Україна 8:1 (2:1; 3:0; 3:0)
01.05.2007 Данія Україна 4:3 (3:2; 1:0; 0:1)
01.05.2007 Фінляндія Росія 4:5 (1:2; 0:2; 3:1)

4 Україна 3 0 0 0 3 4 – 17 0

Сенсація сталася у групі А, де Італія перемогла Латвію в овертаймі. В інших групах все відбулось без несподіванок.

Раунд виживання

Латвія, Норвегія та Австрія – суперники прохідні. Тим більше, що обіграти достатньо і двох опонентів. Але прийнятною ця група могла б бути лише у випадку оптимального або наближеного до оптимального складу нашої збірної. Вже у першому матчі раунду виживання Україна була бита Латвією (0:5). У паралельному матчі Норвегія здолала Австрію в овертаймі. У другому турі наша команда перемогла скандинавів (3:2), а шайба Дмитра Цируля в цій грі стала однією із найкрасивіших в чемпіонаті. В заключний ігровий день нашій команді вистачило б і перемоги в додатковий час, але невдала гра голкіперів та велика кількість провалів у обороні призвели до невтішного результату – 8:4 на користь Австрія, яка разом із українською командою залишила когорту найсильніших.

Результати матчів раунду виживання:

04.05.2007 Австрія Норвегія 2:3 ОТ (0:0; 1:2; 1:0; 0:1)
04.05.2007 Латвія Україна 5:0 (2:0; 2:0; 1:0)
06.05.2007 Латвія Австрія 5:1 (1:0; 1:0; 3:1)
06.05.2007 Україна Норвегія 3:2 (1:0; 1:2; 1:0)
07.05.2007 Австрія Україна 8:4 (3:1; 3:2; 2:1)
07.05.2007 Норвегія Латвія 7:4 (3:2; 3:0; 1:2)

Турнірна таблиця раунду виживання:

1 Латвія 3 2 0 0 1 14 – 8 6
2 Норвегія 3 1 1 0 1 12 – 9 5
3 Австрія 3 1 0 1 1 11 – 12 4
4 Україна 3 1 0 0 2 7 – 15 3

Як це не дивно, але й другий раунд чемпіонату відбувся без несподіванок. Фаворити упевнено вийшли до плей-офф, а решта команд перетворились на глядачів. В матчах ¼ фіналу було зафіксовано лише один несподіваний результат. Команда Росії напрочуд легко обіграла Чехію (4:0). Останнім часом чехи виглядали переконливіше за росіян, проте наявність ряду молодих зірок у російській команді плюс грамотна гра в обороні зробили свою справу.

Після цієї перемоги Росія впевнено очолила рейтинги букмекерів. Але в півфіналі на росіян чекала неприємна несподіванка. На шайбу Євгенія Малкіна команда Фінляндії відповіла точним кидком Юкки Хентунена. Далі росіяни мали вдосталь нагод аби засмутити Карі Лехтонена, але саме фінам вдалося закинути переможну шайбу. Мікко Койву вразив ворота господарів турніру в овертаймі. У іншому півфіналі Канада не залишила шансів Швеції (4:1).

У матчі за бронзу Росія виглядала кращою за Швецію (3:1), а Канада у фіналі довела свою перевагу над Фінляндією (4:2). Дублем у фіналі відзначився один із героїв чемпіонату Рік Неш.

П. нападаючий Олексій Морозов Росія

За підсумками чемпіонату національна збірна команда України посіла останню – шістнадцяту – сходинку та після дев’ятирічного перебування в еліті вилетіла до Дивізіону І.