Олександр Куліков очолив ДЮСШ ХК «Донбас»

Новим директором дитячо-юнацької спортивної школи хокейного клубу «Донбас» став Олександр Петрович Куліков.

В режимі футболу Куліков провів 371 матч у вищій лізі СССР у складі свердловського «Автомобіліста» і київського «Сокола», з яким завоював бронзові медалі чемпіонату СРСР. В сезонах 1989-1993 виступав в Угорщині за ХК «Легель», де був граючим тренером. Також у сезоні 1996/97 очолював угорський клуб «Тиса Волан».

В наступному сезоні Олександр Петрович працював з командою СДЮСШОР «Сокіл», яка виступала в чемпіонаті України. Наступним етапом кар’єри Кулікова стала робота з київським «Беркутом», який виступаючи у СЄХЛ і чемпіонаті України, завоював золото в кожній з ліг. Також в 1998 – 2002 роках він очолював молодіжну збірну України, а в 1999 – 2001 роках був асистентом головного тренера національної збірної України. У період з 2002 по 2006 роки Куліков працював з різними командами в Іспанії, після чого на один сезон став головним тренером румунської «Стяуа».

В 2010 році Олександр Петрович повернувся до України, і відразу ж привів «Донбас» до перемоги у чемпіонаті України, після чого очолив команду в період виступу в російській ВХЛ. В сезон 2012/13 національна збірна України під його керівництвом також завоювала золоті медалі Чемпіонату світу з хокею в дивізіоні IB. В наступному сезоні Куликов став головним тренером білоцерківського «Білого Барсу», з яким завоював срібні нагороди національного чемпіонату.

У 2014 – 2016 роках Олександр Петрович працював тренером-консультантом у британському «Петерборо Фантомс», який у 2015 році став чемпіоном у другій британській лізі. Сезон 2016-2017 років Куліков провів у якості головного тренера «Кривбасу», що завоював бронзові медалі чемпіонату України.


Вас може зацікавити