Обнадіяли, але недопрацювали. Україна програла заключний матч Турніру трьох націй

Національна збірна України зазнала 14-ї поспіль поразки від збірної Польщі. При цьому після двох періодів шанси перервати неприємну серію, яка триває з квітня 2013 року, виглядали дуже реальними. Але…

Польща – Україна – 4:3 (0:1, 1:2, 3:0)

Шайби: 0:1 – Мазур (Ратушний, Пересунько), 01:06. 0:2 – Лялька (Матусевич), 20:14. 0:3 – Лялька (Німенко), 30:36. 1:3 – Паш (Фрашко, Валеґа), 37:16. 2:3 –  Міхальскі (Зиґмунт, Стажиньскі), 44:35. 3:3 – Міхальскі (Камєнєу, – 4х4), 47:33. 4:3 – Зиґмунт (Яскевич, Валеґа, – більш.), 48:49

Польща: Заболотни; Цюра – Вайда, Єжорскі – Стажиньскі – Урбанович; Яскевич – Костек, Лищарчик – Коморскі – Міхальскі; Ґурни – Зеліньскі, Зиґмунт – Тичиньскі – Фрашко; Білас – Камєнєу, Паш – Валеґа – Дзюбіньскі. Тренер – Роберт Калабер; асистент – Ґжеґож Кліх

Україна: Захарченко; Пангелов-Юлдашев – Матусевич, Коренчук – Німенко – Лялька; Ратушний – Григор’єв, Пересунько – Мазур – Кривошапкін; Гребеник – Андрейків, Целогородцев – Ружніков – Бородай; Панченко – Варава – Ворона, Чіканцев. Тренер – Вадим Шахрайчук; асистент – Костянтин Сімчук

Кидки: 26 (9 + 7 + 10) – 35 (11 + 10 + 14)
Штраф: 4 (0 + 0 + 4) – 6 (2 + 2 + 2)

16 грудня. Марсель. Palais Omnisports Marseille Grand-Est

Після не дуже вдалого поєдинку проти французів за добу до того Вадим Шахрайчук вирішив внести корективи до кожної з трійок нападу, зокрема в першу тренер звів досвідчених Іллю Коренчука, Дмитра Німенка і Віталія Ляльку, в другу – молодших Олександра Пересунька, Вадима Мазура і Гліба Кривошапкіна. Вочевидь ця заготовка наставника вже має на меті награвати поєднання під зимову Універсіаду-2023, куди жоден з першого тріо з огляду на вік не поїде.

Україна приголомшувала суперників швидкими шайбами на початку двох перших періодів: у першому вдало на добиванні зіграв Вадим Мазур, у другому підкоригував шайбу у ворота після дальнього кидка Дениса Матусевича Віталій Лялька. В «тілі» обох 20-хвилинок українці не відбивалися, а нав’язували суперникам боротьбу, демонстрували солідний хокей. Звісно, без прекрасної гри Едуарда Захарченка виглядати так впевнено нашим хокеїстам було б важко. Однак і попереду українці загострювали гру постійно, тому шайба Ляльки, який заштовхав шайбу у ворота, поборовшись із воротарем на п’ятаку, не виглядала випадковою.

Шкода лишень, що не вдалося нашій команді втримати ворота «на замку» до заключної перерви. Домінік Паш забив Україні третю в двох останніх матчах шайбу і скоротив відставання. А в третьому періоді гра перевернулася повністю. Ті тенденції, які стали помітними під час вчорашнього матчу з французами, проявилися ще яскравіше сьогодні. Третього поспіль матчу після виснажливого дорожньо-повітряного шляху з України у Францію наші гравці не витримали. А діючи мляво, конкуренції суперникові, який з цієї весни став вищим на дивізіон за класом, наша команда створити не здатна. Хоча й після трьох пропущених шайб поспіль намагалася. Без особливого успіху.

Тож французьке турне збірна України завершила трьома далеко не безнадійними поразками. Тренери отримали достатньо підґрунтя для роздумів як у світлі підготовки до Універсіади, так уже й з огляду на участь у наступному році в чемпіонаті світу в дивізіоні 1В. Перемагати хочеться й тут, але важливо – там.