На старті МХЛ: Легіон

Legion

Найближчої суботи буде дано старт першому в історії чемпіонату Молодіжної хокейної ліги. Створення МХЛ було анонсоване президентом Федерації хокею України весною цього року.

В першому сезоні змагання будуть брати участь вісім команд. Серед них і головна команда-загадка чемпіонату – «Легіон» із Калуша.

Історія
В січні 2009 року Калуш офіційно приєднався до тоді ще нечисленної хокейної родини України. 10 січня у місті було урочисто відкрито льодову арену в рамках реалізації положень програми «Хокей України». Втім перших плодів від спортивної споруди довелося чекати досить довго. Тривалий час у регіоні не могли створити школу, а про появу команди майстрів у місті мріють і по сьогоднішній день. Тим важливішим і неочікуванішим став феномен калуського «Легіону». Команда юнаків 2005 року народження ще два роки тому була серед аутсайдерів у своїй віковій категорії. Проте за період дії пандемії і вимушеної перерви у дитячо-юнацьких змаганнях до Калуша повернулися деякі місцеві вихованці (зокрема, Лев Стасюк, який був лідером чемпіона України у цій віковій групі – «Білого Барсу»), а також приїхав дует чеських легіонерів. Таке підсилення принесло свої плоди. До останнього туру «Легіон» претендував на золоті нагороди чемпіонату, а в заключному двобої змагався як раз із своїм прямим конкурентом – «Динамо» з Дніпра. Команди тоді поділили очки, а за додатковими показниками дніпряни фінішували вище. Втім навіть срібло для «Легіона» – це фантастичне досягнення! Також це винагорода калуському хокею, який підготував таких перспективних хокеїстів як Лев Стасюк, Нікіта Конєвич та Артем Чепіль. Вже в найближчі рік-два про цих спортсменів можуть дізнатися широкі верстви прихильників хокею.

Сьогодення
Проте вищеназване тріо майбутній сезон буде проводити за кордоном. Та й у чемпіонат МХЛ команда входить без легіонерів. Незадовго до старту змагань «Легіон» провів у столиці два спаринги із «Крижинкою» і в обох поступився у конкурентній боротьбі. Втім не слід забувати, що до Києва приїхали не всі провідні гравці команди з Калуша. Загалом у команді зібрані або місцеві виконавці, або спортсмени з сусідніх регіонів. Також не слід виключати можливість посилення команди прямо по ходу чемпіонату.

Склад команди
Для участі в чемпіонаті калуська команда заявила 20 гравців.
Воротарі: Валентин Попережай (2003), Олексій Аріпов (2005)
Захисники: Богдан Крайник (2005), Андрій Луздрановський (2005), Андрій Явний (2004), Владислав Слівінський (2002), Ілля Шмельов (2002), Павло Терешко (2003), Микита Хомич (2005)
Нападники: Віталій Струтинський (2005), Ігор Слівінський (2003), Нікіта Рябошапка (2004), Богдан Маліновський (2002), Ілля Бондарчук (2005), Ілля Солоджук (2005), Дмитро Наумець (2005), Валентин Дзундза (2004), Владислав Кіндюх (2005), Микола Митко (2002) та Олег Васильєв (2005).
Головний тренер: Альберт Шафіков

Старт сезону
«Легіон» – «Молода Гвардія»
м. Калуш
2-3 жовтня 2021 року
Початок матчів – 19:00 та 11:00


Вас може зацікавити