Набиваємо гулі. Україна програла Латвії в другому матчі олімпійської кваліфікації

Національна команда України програла другий поєдинок фінального раунду олімпійської кваліфікації. В Ризі наші хокеїсти поступилися бронзовим призерам торішнього чемпіонату світу, команді господарів. Як і в стартовому матчі проти французів, доля гри вирішилася в стартових двох періодах, які українці знову програли 0:5. У заключній третині шайбу престижу закинув Данило Трахт.

Україна – Латвія – 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)

Шайби: 0:1 – Лочмеліс (Індрашіс, Фрейберґс), 15:03. 0:2 – Робертс Букартс (Дзеркальс, Балінскіс), 16:10. 0:3 – Еґле (Дауґавіньш, Балінскіс, – більш.), 29:22. 0:4 – Ріхардс Букартс (Балінскіс, – більш.), 32:50. 0:5 – Індрашіс (Ріхардс Букартс, Якс), 34:28. 1:5 – Трахт (Захаров), 48:27

Україна: Захарченко (Дьяченко, 29:22); Чолач – Мережко (К, 2), Трахт (2) – Захаров – Пересунько (2); Андрейків (4) – Гребеник, Садовіков – Є. Фадєєв – Лялька (А); Ратушний – Пангелов-Юлдашев (А), Денискін – Німенко – Ф. Морозов; Р. Благий – В. Мазур – Бородай; Волков, Ворона. Тренер – Дмитро Христич

Латвія: Ґудлевскіс; Комулс – Балінскіс, Дауґавіньш (К) – Аболс (А) – Бальцерс; Якс – Зіле, Ріхардс Букартс – Індрашіс – Лочмеліс (2); Фрейберґс – Мамчічс (2), Дзеркальс – Робертс Букартс (А) – Батна; Крастенберґс – Тралмакс – Еґле; Цибульскіс, Ґаварс. Тренер – Гарійс Вітоліньш

Судді: Брендер (Фінляндія), Черріґ (Швейцарія) – Дурміс (Словаччина), Рампір (Чехія)

Кидки: 17 (9 + 4 + 4) – 38 (13 + 11 + 14)
Штраф: 10 (2 + 4 + 4) – 4 (0 + 2 + 2)

30 серпня. Рига. Арена «Рига».  9800 глядачів

У цьому матчі тренерський штаб української збірної вніс у порівнянні зі стартовим поєдинком проти французів помітні зміни до складу. Це стосувалося і воротарської позиції, і кожної з пар оборонців, і всіх трійок нападників. Цього разі до заявки не потрапили оборонець Іван Сисак і нападник Володимир Чердак, яких замінили Володимир Волков і Роман Благий.

Українці витримали стартовий натиск суперників, а ближче до середини першого періоду навіть втратили дві нагоди закинути. Та Олександр Пересунько в рівних складах, а Віктор Захаров у меншості свої виходи сан на сам з Крістерсом Ґудлевскісом не реалізували, а трохи згодом латвійці повели в рахунку. В контратаку господарі вибігли, вигравши вкидання біля власних воріт. Швидкий випад суперники розіграли блискавично. А ще через хвилину Робертс Букартс, отримавши передачу з-за воріт, закинув другу шайбу.

Робертів брат Ріхардс свій гол теж проведе в середині матчу, скориставшись обрізкою наших оборонців. Між шайбами братів красиву шайбу дальнім кидком у верхній кут сходу відзначився Гаральдс Еґле. Після цього голу наші тренери зняли з гри Едуарда Захарченка і випустили Богдана Дьяченка.

В підсумку українці програли два перших періоди латвійцям з тим же рахунком, що й французам – 0:5. Заключна третина гри була з обох боків розкутішою і за таких обставин нашим хокеїстам знову вдалося забити. То Віктор Захаров перехопив шайбу під бортом справа, віддав на Трахта, а Данило кинув з гострого кута. Ґудлевскіс шайбу відбив, але Захаров знову повернув її Трахту, який встиг об’їхати ворота і сходу кинув з іншого боку. Й застав голкіпера латвійців зненацька – 1:5.

Заключний матч олімпійської кваліфікації національна команда України проведе у неділю, 1 вересня, проти національної команди Словенії. Початок зустрічі – 13:00. Словенці після поразки 2:4 латвійцям сьогодні поступилися 1:5 французам.