Як пройшло засідання Ради Федерації?

Засідання Ради Федерації було розділене на дві частини:  під час першої президент Федерації Сергій Мазур відзвітував участь в Конгресі IIHF, головний тренер жіночої збірної підбив підсумки виступу команди на чемпіонаті світу, призначили дату річного конгресу ФХУ та ознайомились з намірами «Київ Кепіталз» взяти участь в Балтійському чемпіонаті. Після перерви Рада детальніше розглянула питання  «Київ Кепіталз», а також відзвітували тренери національної та юнацької збірних. 

Звіт про участь в Конгресі міжнародної федерації 

Розпочали засідання зі вступної доповіді президента Федерації хокею України Сергія Мазура, який подякував всім присутнім та команді за підтримку та допомогу в розвитку нової моделі українського хокею. «Наше завдання – прозора федерація, яка орієнтована на молодь, жіночий хокей та перспективний розвиток інфраструктури», – зазначив Сергій Володимирович.

Розпочавши звіт про участь в конгресі міжнародної федерації, президент зазначив, що Україна повертається в оточення провідних хокейних країн, провівши з ними переговори.

Значною перемогою українського спортивного середовища стало відсторонення росії від чемпіонату світу наступного сезону. «Ще один рік без країни-терориста – частина нашої важливої проведеної роботи. Нашим завданням зараз є використання кожного майданчика для нагадування, чому їм не місце в спортивній спільноті», – завершує свою доповідь президент.

Звіт тренера жіночої збірної за підсумками чемпіонату світу в Новій Зеландії 

Тренувальний цикл підготовки жіночої збірної України розпочався з навчально-тренувального збору в Богуславі, де взяла участь 21 хокеїстка. Продовжили підготовку в Румунії, де працювали над розвитком індивідуальних характеристик та зіграли два товариських матчі. Заключним етапом підготовки став тиждень в Новій Зеландії, де, на відміну від Румунії, працювали над командними діями.

«Великою нашою перевагою є ланка лідерок і особливо Валерія Манчак, яка обʼєднує цю ланку. Можна було побудувати гру команди інакше, але ми будували навколо ланки, яка системно приносила результат і це себе виправдало», – каже Євген Аліпов.

«Нашим завданням було залишитись в групі, чого мало хто очікував, але ми змогли й взяти медалі. Могли стати другими, якби обіграли Нову Зеландію. Австралія і Нова Зеландія – дві сильні команди. Ми боролись з лідерами, але вони ловили нас на кожній помилці. З Новою Зеландією грали матч-відкриття. Не вистачило тиску в третьому періоді, в овертаймі пропустили шайбу від гравчині, яка виступає в Канаді, вона ж забивала нам і в товариському матчі. 

Наступні ігри ми виграли. Не буду казати, що легко, навіть 10:2 проти Гонконгу були досить складними, в них було дві серйозні ланки», – підсумовує виступ збірної Євген Леонідович.

«Вважаю, що наша команда прогресує.  Аби цей прогрес був ще очевидніший, будемо залучати молодь і вони теж виростуть в перших номерів збірної. Скороход, Нестеренко, Ліскович виростуть лідерками, їм потрібен час», – підбиває підсумки головний тренер.

Призначення щорічного конгресу

Відповідно до того, що піврічний конгрес Міжнародної федерації хокею відбудеться з 29 вересня по 5 жовтня, то рада Федерації проголосувала за призначення щорічного конгресу ФХУ на 19 вересня, аби за потреби спільно обговорити питання, які мають бути озвучені на рівні Міжнародної федерації.

Участь хокейного клубу «Київ Кепіталз» в Балтійській хокейній лізі 

До Федерації хокею України надійшов лист від Федерації хокею Латвії про підтримку участі українського клубу в їхньому чемпіонаті й щобільше, бачить символічну солідарність з Україною, якщо «Кепіталз» візьме участь в Балтійській лізі.

Міністерство молоді та спорту поставило перед Федерацією завдання пояснити доцільність такого рішення зі спортивної точки зору. Рада федерації ознайомилась з цим питанням та взяла паузу для його аналізу.

3 липня, Рада Федерації продовжила засідання. Розпочали з обговорення участі «Київ Кепіталз» в сезоні 25/26 Оптібет-ліги.

Про сенс такого рішення розповів інвестор клубу Євген Зімін: «Одна із основних місій виступів «Київ Кепіталз» в іноземному чемпіонаті – показати, що в такий непростий для України час наш хокей живе та розвивається». Умови розвитку команди кияни поставили схожими до тих як грають в Україні: «Ми хочемо, аби «Кепіталз» залишався українською командою, тому як і в чемпіонаті України в нас грає лише 5 легіонерів, так і в Латвії цю кількість ми збільшувати не будемо. Натомість у нас зʼявляється можливість обʼєднати навколо української команди наших гравців, які ще від початку повномасштабного вторгнення грають за кордоном». 

Важливим підсумком виступу пана Зіміна, який відповів на одне із ключових запитань представників Ради Федерації стала теза: «Якщо «Кепіталз» буде грати в Балтійській лізі, це не означає, що команда не буде брати участь в Чемпіонаті України».

Звіт головного тренера юнацької збірної за підсумками чемпіонату світу 

Вже традиційно для юнацької збірної розпочали підготовку до чемпіонату світу в Будапешті, потренувались тиждень з акцентом на покращення фізичної форми, зіграли матч з Угорщиною, де жодна з команд не була представлена своїм найсильнішим складом. «Специфіка наших зустрічей з Угорщиною в тому, що ми надто добре знаємо один одного і бачимо в угорців схожі на наші тактичні дії, тому в цьому матчі ми зіграли не так як зазвичай. Хлопці завдання виконали, хоч ми і поступились, але головне, що ми побачили фізичну форму гравців», – каже Олександр Бобкін. 

Після переїзду команда працювала над тактичними діями. «Під час другого етапу НТЗ ми їздили в Марібор на матч проти Словенії. Це єдина збірна, яка готувалась не в Секешфехерварі, лише цього року вони піднялись в 1А, тому поїхати і побачити їхню гру було для нас дуже великим плюсом». 

«Ми відкрили чемпіонат світу матчем проти господарів і здолали їх з рахунком 7:1. Щодо Данії, то ми слідкували за ними весь сезон, було видно, що вони дуже добре підготовлені. Хлопці отримали завдання, але виконати його і зіграти проти команди, яка добре вивчила нашу тактику, не вдалось. Австрія, Словенія та Казахстан – три перемоги, найважливішою з яких є остання, оскільки це перша перемога для U18.  Два роки тому ми мали дуже схожу групу і виходячи на матч з Казахстаном, ми ще до його початку програли, ментально хлопці не були готові. Зараз все змінилось, наша команда, нове покоління, вже мало зовсім іншу ментальність. 

Підсумую, що збірна України зіграла вище за очікувану гру. Відчувається розвиток наших гравців і хлопці 2007 року народження найближчим часом поповнять ряди національної збірної», – завершує свій виступ головний тренер юнацької збірної.

Звіт головного тренера національної збірної за підсумками чемпіонату світу

Національна збірна України перед початком чемпіонату світу провела навчально-тренувальний збір, який складався з польської та румунської частин. Під час першого етапу команда зіграла два товариські матчі проти збірної Польщі. Обидві гри завершились в овертаймі, де команди обмінялись перемогами. Друга частина збору пройшла в Румунії, де збірна відпрацьовувала тактичні дії та зіграла проти збірної Японії.

«Завданням першої частини збору було підвести всіх під оптимальну фізичну форму, оскільки свої клубні сезони гравці закінчували в різний час протягом березня-початку квітня і не в кожного з них була можливість продовжувати займатись індивідуально на льоду. Друга частина збору була зосереджена на тактико-технічній взаємодії та силовій витривалості через дворазові тренування на льоду та загальну фізичну підготовку. Заключною частиною підготовки став матч проти Японії, за підсумками якого було названо остаточний склад», – підсумовує навчально-тренувальний збір Дмитро Христич.

На чемпіонаті світу наша команда розпочала свої виступи з найсерйозніших суперників: Великої Британії та Італії. Обидва матчі вдалось завершити з набраними очками. «Румунів і поляків ми знаємо завдяки товариським матчам, і знали в який хокей вони будуть грати. В тих матчах показали свою дуже хорошу гру, яку підтвердив результат на табло. Перед останньою грою нам до еліти бракувало одного очка. Можливо, японці, які здобули дві перемоги в третьому та четвертому матчі піймали свою гру. Однак в тому матчі велике значення мала наша більшість, яку ми не змогли реалізувати.

Командні показники залишились нашою проблемою: якщо в 1В ми мали найкращу більшість, то цього року вона найгірша. Тим не менш, – продовжує тренер, – наших гравців визнано найкращими, вони дійсно показали дуже якісну лідерську гру».

Відповідно до решти питань порядку денного, були створені всі відповідні комісії, завданням яких до наступного засідання Ради федерації підготувати звіти по роботі конкретних напрямків та представити напрацювання щодо можливих змін та проведення реформування.


Вас може зацікавити