Кого виглядають скаути НХЛ на трибунах Палацу спорту?

Скаут клубу НХЛ "Лас-Вегас" Сергій Гапшенко побував на матчах київського чемпіонату світу.

- Коли скаути приїжджають на змагання такого рівня, вони знають на кого треба дивитись, чи дивляться на всіх, можливо хтось вистрелить?

- Другий варіант. За великим рахунком, є список гравців central scouting NHL для відслідковування, яких ти зобов’язаний переглядати. Топ-проспекти, чи ті, хто теоретично може потрапити на драфт, вони вже давно відомі. На турнірах такого рівня, як тут в Україні, більше технічний момент, ти маєш приїхати, глянути, чи не прогледів когось. Можливо, хтось добре зіграє, не факт, що на рівні драфту, але можливо в хлопця є талант, і слідкувати за ним треба буде наступні два-три роки. Драфт – це дуже специфічна річ, і далеко не кожен навіть найкращий гравець туди потрапить.

- Ти побачив усі шість команд-учасниць, кого можеш виділити?

- В принципі, рівень більш-менш однаковий. Сюди я прилетів з Мінська, де проходить молодіжний чемпіонат світу в дивізіоні 1А. Там рівень команд дещо вище, матчі більш напружені, але не такі видовищні.  Адже рівень гравців в командах більш рівний. Тут в команді можуть бути дві-три зірки, інші нижче рівнем. Тому може бути більше помилок у грі, більше моментів, і тому матчі більш видовищні. Вболівальнику таке веселіше дивитись. Щодо гравців, є кілька, які теоретично в майбутньому зможуть вийти на хороший рівень, я не кажу про НХЛ, бо це космос. Має зійтись багато факторів, аби людина потрапила, і закріпилась там. Проте є гравці хорошого рівня, які  можуть зіграти важливу роль у своїх національних збірних.

- В Україні такі є?

- Є, але не хочу називати прізвищ. Бо ще спіймають зірку, або подумають,  що все, на драфт зараз потраплять. Але є кілька людей, які теоретично, в майбутньому, якщо продовжуватимуть працювати над собою, зможуть вийти на непоганий рівень. Не НХЛ, скоріш за все, але на досить хороший європейський рівень, можливо АХЛ.

- На цьому турнірі працюють три скаути, це багато?

- Це непогано. Часто на такі чемпіонати не їздять, але так як це моя Батьківщина, я приїхав. Інші тут, тому що після Мінська заїхали, адже це поруч.

- Чи можна тут когось знайти?

- Теоретично все можливо. Але якщо подивитись, торік у нас («Лас-Вегас», НХЛ) було вісім гравців вибрано на драфті. З них один росіянин і один фін. Всі інші американці та канадці. Схожа картина в інших командах. З країн такого рівня як Польща, Україна, Угорщина, Австрія, якщо раз на кілька років потрапить гравець на драфт – це дуже круто. І такі гравці, як правило, вже грають у Північній Америці, або в топових європейських чемпіонатах, і їх вже знають скаути.

- Ти давно слідкуєш за хокеєм, що можеш сказати про цю збірну України?

- За останні кілька років це найкраща молодіжна збірна. Вони разом багато років, це  логічне продовження U18. На мій погляд дуже добре,  що багато з них грають за океаном. Це величезний досвід і плюс, це видно по підготовці, по фізичній формі. Вони постійно в тонусі та й загалом це величезний життєвий досвід.  Перемога у цьому чемпіонаті? Це не настільки важливо на цьому рівні і в цьому віці. Головне, аби вони отримували задоволення від гри, і розвивались. Для молодих гравців саме розвиток, на мій погляд, має бути метою номер один.