Підбиваємо підсумки збору-семінару для суддів

З 16 по 18 серпня у Броварах відбувся збір-семінар для суддів з хокею національної та першої категорії, у якому взяли участь 22 арбітри з 8 українських міст.

Федерація забезпечила проживання, проїзд та триразове харчування для усіх учасників заходу. Теоретичні заняття проходили на базі готелю «Grand Sport», тренування із загально-фізичної підготовки відбулися на стадіоні «Спартак», а льодові – на арені «Термінал».

Усі лекційні заняття збору-семінару були спрямовані на започаткування єдиних стандартів суддівства. Їх проводив супервайзер Міжнародної федерації, колишній голова суддівського департаменту КХЛ, нині керівник Суддівського навчально-методичного центру ФХР, член суддівського комітету Міжнародної федерації – Олександр Поляков. «Започаткування єдиних стандартів – це основа методики суддівства, адже гравці та тренери мають постійно пам’ятати про існування єдиної системи трактування порушень правил!» – наголошує досвідчений суддя.

 Окрім теоретичних занять, у арбітрів були регулярні тренування «на землі» та на льоду. У кінці зборів суддям необхідно було пройти теоретичне тестування, тестування на льодовому майданчику та поза ним, тестування з англійської мови та заповнити протокол матчу. Також судді мали змогу оновити в пам’яті наявні знання та  дізнатися  ще більше про основи надання першої медичної допомоги та функціональну підготовку суддів.

Оскільки теорію необхідно застосовувати на практиці, у суботу наші арбітри провели на льоду тренування у вигляді модельної гри. Команди «Чайка» та «Крижані Вовки» зіграли товариський матч, який закінчився з рахунком 3:2 на користь хижаків. Кожен з періодів обслуговувався різними командами арбітрів: перша - Віктор Качан, Олексій Дзюба та Артем Заляшко, друга – Ілля Хохлов, Артем Шаповал та Артем Поспілов, третя – Олег Серебряков, Олександр Проскурін та Вадим Куліков. Особливу увагу учасники збору-семінару звернули на інспектування матчу та комунікацію арбітрів з гравцями та тренерами. А по завершенню модельної гри судді похвилинно розібрали її з лектором та окремо обговорили єдині стандарти щодо правил. Після цього на арбітрів чекало онлайн-тестування на знання Правил спортивних змагань з хокею, з яким вони справились.

У неділю про заповнення рапортів та інших форм звітності проведених матчів суддям розповів Юрій Кириченко. Він акцентував увагу на вимогах при суддівстві дитячо-юнацьких змагань та розповів про основні форми рапортів.

Також у фінальний день зборів після виконання усіх тестових завдань визначилася трійка суддів-відмінників. До неї увійшли Антон Гладченко, Артем Корепанов та Ілля Хохлов.