Участь та проведення міжнародних заходів необхідно погоджувати

У статуті Міжнародної федерації хокею існує наступна норма: будь-яка команда будь-якої країни, яка хоче брати участь у офіційних чи неофіційних змаганнях на території іншої держави повинна одержати відповідний дозвіл в Федерації своєї країни, так само, як і та країна, яка хоче проводити ці змагання. Наприклад, клуб чи хокейна школа хочуть організувати міжнародний турнір. Він має бути санкціонований відповідною Федерацією.

Тому з метою дотримання міжнародних стандартів розвитку хокею з шайбою було впроваджено механізм погодження проведення та / або участі суб’єктів хокею у заходах, у яких беруть участь команди різних національних асоціацій. Це закріплено нормою 20 Статуту Міжнародної федерації з хокею з шайбою «Міжнародні ігри та змагання». Вона діє у повному обсязі і Міжнародна федерація вимагає її дотримання.

Федерація хокею України є повноправним членом Міжнародної федерації, а саме тому для виконання вимог було розроблено низку відповідних внутрішніх положень для погодження дозволу на участь у міжнародних змаганнях чи їх проведення на території України. Цей порядок почав діяти цього літа.

Оскільки команди «Сокіл», «Галицькі Леви», «Крижинка» та «Автомобіліст» подали усі необхідні документи у повному обсязі, згідно з даним положенням, вони братимуть участь у змаганнях КМХЛ.

Директор ДЮСШ «Крижинка» Ігор Архипенко відзначає: «Процес оформлення зайняв п’ять хвилин, необхідних документів було небагато. Отримати офіційний дозвіл від ФХУ досить легко.

Участь юних хокеїстів у Карпатській лізі надзвичайно важлива для нас, адже ми отримаємо досвід  гри у міжнародних змаганнях, у гравців та тренерів буде можливість поспілкуватися з іноземними колегами та дізнатися, як розвивається хокей в інших країнах.»

А ось Михайло Чиканцев, тренер ХК «Галицькі Леви», має свою думку з цього приводу: «Ми оформили усі необхідні документи з першого разу і без жодних проблем, але вважаю, що отримання погодження на участь у міжнародних змаганнях чи їх проведення – своєрідне ускладнення, але цього вимагає Міжнародна федерація, а ми повинні дотримуватися правил, хочеться нам того чи ні.

Карпатська хокейна ліга була створена декількома команда і ми одна з них. Майбутній сезон стане четвертим за часи її існування. І я переконаний, що участь у цих змаганнях – це чудовий спосіб збільшити кількість матчів, і звісно ж, набратися досвіду.»